„Szkoła bohaterek i bohaterów” Przemek Staroń

Nie ma na rynku wiele wartościowych książek o emocjach, które byłyby dedykowane nastolatkom. Ta wyróżnia się pod każdym względem, dlatego zachęcam do jej lektury. Nie tylko bardzo młodych ludzi, ale również dorosłych. Pozwala bowiem na głębszą refleksję i zrozumienie. Dodaje nadziei oraz wspiera. Działa mocno pokrzepiająco, a w trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, jest to szczególnie istotne.

Kilka słów o Autorze

Przemek Staroń jest nauczycielem. Zdobył tytuł Nauczyciela Roku 2018. Ma na swoim koncie też inne nagrody i wyróżnienia. Jest też psychologiem, nauczycielem etyki i filozofii. Jednak przede wszystkim jest miłośnikiem szeroko pojętej sztuki, co wyraźnie można poczuć, czytając jego książkę „Szkoła bohaterek i bohaterów”.

szkoła bohaterów

O czym jest „Szkoła bohaterek i bohaterów”?

„Szkoła bohaterek i bohaterów” to opowieść o emocjach, dorastaniu i częstych kłopotach, z którymi młodzi ludzie muszą się mierzyć. Odpowiada na typowe pytania młodych ludzi: dlaczego jestem inny, dlaczego ludzie oceniają mnie przez wygląd, dlaczego jest mi tak ciężko, czy warto się zakochać, a co jeśli mi się nie uda, czy sukces uszczęśliwia, jak uwolnić się od przeszłości i wiele innych?

W rozważania Autor wplata, jako przykłady, historie bohaterów literackich i filmowych. Przedstawia znane i te trochę mniej znane postaci, prowadząc rozważania na temat ich decyzji i przeżyć. Pozwala tym sposobem utożsamić się czytelnikowi z bohaterem, w konsekwencji zdobyć siłę i wiedzę, jak sobie radzić z pojawiającymi się wątpliwościami i przeszkodami.

Autor odsyła czytelnika do wspaniałych bohaterów. Takich, którzy są szczególnie bliscy współczesnemu nastolatkowi. Dlatego książka ma ogromną moc. Jest cennym drogowskazem, mocnym wsparciem, którego dzisiaj tak nam potrzeba.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.