Szałwia lekarska – warto ją mieć w domowej apteczce

Po co nam szałwia lekarska? I tu zaskoczenie! Lista korzyści jest naprawdę długa. Niepozorna roślina działa bowiem niezwykle silnie… Z powodzeniem może pomóc nam w wielu problemach, ma bowiem bardzo wszechstronne działanie! Okazuje się, że może być
bardzo skuteczna! Dlatego szałwia lekarska to roślina, którą warto mieć, na przykład w formie herbatki do picia. Sprawdź, w czym może Ci pomóc!

Szałwia lekarska

Czym jest szałwia?

Szałwia to roślina pochodząca z rejonów śródziemnomorskich. Dzisiaj uprawiana jest właściwie na całym świecie. W Polsce rośnie w wielu
ogródkach, doceniana z uwagi na jej walory dekoracyjne. Znanych jest wiele odmian szałwii, szczególnie ceniona wśród nich jest szałwia lekarska.

Szałwia lekarska (Salvia officinalis L.) ma przede wszystkim doskonały skład. Jest bardzo dobrym źródłem alkaloidów, polifenoli, saponin, kwasów tłuszczowych, kwasów kawowego i rozmarynowego. Dodatkowo ma w sobie sporo błonnika, wapnia, fosforu, żelaza, cynku, potasu, witaminy: A, C, B1 i PP.

Szałwia lekarska – naturalny sposób na wiele dolegliwości

Szałwia działa przeciwbólowo, antyseptycznie, przeciwzapalnie. Poprawia pamięć, obniża poziom złego cholesterolu, pomaga utrzymać prawidłowy poziom cukru we krwi. Ma działanie rozluźniające i uspokajające. Wspiera myślenie, zapamiętywanie, koncentrację i wyobraźnię.

Ponadto zmniejsza produkcję potu i sebum, pozwala oczyścić pory skóry.

Może działać łagodząco na przykre objawy menopauzy i bolesne miesiączki.

Działa rozkurczająco i moczopędnie.

Jak stosować szałwię?

Szałwię można stosować wewnętrznie, w formie herbatek do picia. Nadaje się również do użytku zewnętrznego, jako płukanka do płukania gardła, działa wtedy przeciwbólowo i antyseptycznie.

Kiedy stosować szałwię?

Szałwię można podawać dzieciom. Dla najmłodszych dzieci wskazane są bardzo lekkie napary – rozcieńczone z wodą. W razie wątpliwości, co do stosowania szałwii u dzieci – warto skonsultować się z lekarzem.

Nie jest ona wskazana jednak kobietom w ciąży i karmiącym, bo może zmniejszać laktację. Przeciwwskazaniem do picia szałwii jest stosowanie leków przeciwdepresyjnych.

Ponadto trzeba uważać i nie stosować większej dawki niż zaleca producent.

Niestety przedawkowanie szałwii może zakończyć się zawrotami głowy, reakcją alergiczną czy wymiotami.

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.