Syrop Pini dla dziecka – czy warto?

Syrop Pini to produkt na kaszel, dostępny w każdej aptece, bez recepty, propozycja od znanego producenta – Herbapol. Wskazany do kojenia suchego, męczącego kaszlu w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych. Jednak uwaga! Należy go stosować doraźnie, najlepiej na noc. W dzień należy pracować nad tym, by suchy kaszel zamienić na mokry, czyli produktywny, taki, który pozwoli pozbyć się zalegającej wydzieliny.

Suchy kaszel co do zasady powinien być zatrzymywany tylko w ostateczności, wtedy, kiedy jest mocno męczący i utrudnia odpoczynek, a tym samym dochodzenie do zdrowia.

Syrop Pini skład

Syrop Pini do kupienia jest w prostym opakowaniu. Ma równie minimalistyczny skład– wykorzystuje popularną substancję aktywną – fosforan kodeiny, który hamuje kaszel, zmniejsza dyskomfort spowodowany suchym odkaszlywaniem, dzięki czemu ułatwia zasypianie i sprawia, że sen jest spokojniejszy i niezakłócony.

Poza tym syrop Pini zawiera naturalny wyciąg sosnowy oraz nalewkę koprową. Zawiera również etanol w stężeniu nie większym niż 5%.

Syrop PiniL przeciwwskazania

Syrop Pini ma sporo przeciwwskazań. Zalecany jest dla dzieci 6-letnich i starszych. Młodszym nie poleca się go podawać, chyba, że w porozumieniu z lekarzem i na wyraźne jego zalecenie.

syrop Pini

Poza tym nie należy stosować syropu Pini u osób z astmą oskrzelową, w przypadku trudności z odkrztuszaniem, stwierdzonej chorobie oskrzeli, stanów zapalnych płuc. Poza tym syrop Pini nie jest zalecany, gdy mamy stwierdzone przewlekłe zaparcia. W związku z tym, że syrop zawiera 12 g sacharozy na 15 ml należy go z dużą ostrożnością stosować u osób chorych na cukrzycę. Lek nie powinien być zażywany u osób borykających się z alkoholizmem, z padaczką, z chorobami umysłowymi.

Lek ma też sporo efektów ubocznych (które bezpośrednio związane są z obecnością fosforanu kodeiny):

 • senność,
 • zawroty głowy,
 • obniżenie ciśnienia,
 • zmniejszenie częstotliwości oddechu,
 • zaparcia,
 • trudności w oddawaniu moczu,
 • uczucie suchości w ustach,
 • wymioty.

Syrop Pini opinie

Syrop Pini to syrop przeciwkaszlowy dostępny w dobrej cenie ze skuteczną substancją aktywną. Produkt można orzec jest legendarny, stosowany przez kilka pokoleń, posiada raczej dobre opinie.

Warto jednak ostrożnie go stosować w przypadku najmłodszych dzieci. Może bowiem powodować skutki uboczne, jak każdy lek zresztą, dlatego zanim go podamy, warto ocenić ewentualne korzyści i zagrożenia.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Wioleta Wioleta

  pierwszy raz słyszę o tym syropie, a widzę że zawiera naturalne wyciagi