„Święta na świecie” Sofie Maria Brand

Czy wiesz, że święta Bożego Narodzenia nie wyglądają wszędzie tak samo? W różnych miejscach na świecie obchodzi się je trochę inaczej. I o tym jest ta książka. Stworzona dla młodszych i trochę starszych dzieci. Świetna lektura na nadchodzący czas. Bardzo polecamy!

 

Mikołaj przyjeżdża na saniach ciągniętych przez renifery? Nie  wszędzie. Na Hawajach przybywa zaprzęgiem ciągniętym przez delfiny,  a w Australii przez kangury. Nie wszędzie dzieci wysyłają listy do Mikołaja. Na przykład w Anglii wrzucają je do kominka. Wierzą, że święty potrafi odczytywać sygnały dymne z kominka.

Wszędzie na święta je się to samo, na przykład pierniczki? Nie, w Indiach ludzie zajadają się ciastkami przypominającymi robaki.

Poza tym nieco inaczej rozumie się „białe święta” w zależności od tego, gdzie je obchodzimy. W Anglii wystarczy, że spadnie płatek śniegu, a w Rosji możemy liczyć na potężny mróz i spore zaspy śnieżne.

Te i inne ciekawostki poznacie z książki „Święta na świecie” – pełnej pięknych, niezwykle ciekawych ilustracji.

  • 24 kraje i opisy, jak obchodzi się w nich święta
  • święta i religie – co obchodzą osoby różnych wyznań,
  • mnóstwo ciekawostek,
  • świetne ilustracje.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.