„Święta Hildegarda z Bingen. Zdrowie dla Twojego dziecka”

Jeśli jesteście entuzjastami naturalnych metod, poszukujecie niestandardowych rozwiązań, uważacie, że nie da się rozdzielić ciała od umysłu i choroby często informują o czymś więcej niż chwilowym niedomaganiu, ta publikacja może przypaść Wam do gustu.

Znaleźć w niej można kopalnię „przepisów” , dzięki którym stworzycie naturalne specyfiki mające pomóc zachować zdrowie dzieciom i dorosłym. W ten sposób być może uda się Wam poprawić odporność i uniknąć częstych chorób. Autorzy przekonują, że po lekturze łatwiej poradzicie sobie z problemami: infekcjami, zapaleniami, zakłóceniami snu, depresją, nadpobudliwością, lękami, itd. Na szczęście nie starają się udowodnić, że warto poprzestać tylko na naturze, ale podkreślają również ogromne znaczenie farmakologii i pomocy lekarskiej.

zdrowie-dla-twojego-dzieckaŚwięta Hildegarda to postać kojarzona ze średniowieczem. Autorka rozważań o naturze człowieka, postrzegająca ludzi jako byty holistyczne, czyli całościowo, gdzie znaczenie odgrywa zarówno ciało i dusza i w której jedna z tych sfer wpływa na drugą. Jest również twórczynią sześciu złotych reguł, które poszukują źródeł siły we wszystkich sferach życia.

  1. Czerpanie energii życiowej z czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi.
  2. Świadome dbanie o jakość żywności oraz świadome odżywianie się.
  3. Równowaga między odpoczynkiem i aktywnością.
  4. Regularność snu.
  5. Usuwanie z organizmu złogów i szkodliwych substancji.
  6. Pielęgnowanie własnych talentów jako warunek życiowego spełnienia.

W pierwszej części autorzy omawiają wszystkie żywioły i ich wpływ na życie człowieka. Następnie koncentrują się wokół uświadomienia znaczenia świadomego odżywiania oraz równowagi między aktywnością i odpoczynkiem. Nie brak wielu ciekawych przepisów na posiłki dla dzieci w różnym wieku. Kolejne karty książki omawiają „problem snu”, odpowiadają na pytanie, o której godzinie najlepiej kłaść dzieci oraz co mogą oznaczać kłopoty ze snem najmłodszych.

Szczególnie pomocna jest część publikacji dotycząca opisu chorób od A do Z wraz ze sugestiami, jakie naturalne mikstury mogą pomóc sobie z nimi poradzić. Do przygotowania niektórych z nich autorzy polecają środki, które w nadmiarze mogą być toksyczne, informując o tym fakcie, poprzez naniesienie wykrzyknika.

Ostatnia część książki poświęcona jest biografii świętej.

Co o tym sądzę? Niektóre rady są ciekawe, inne inspirujące, a całość może być pomocna. Trzeba mieć jednak przekonanie do tego typu rozwiązań i fascynować się tym zagadnieniem. W przeciwnym wypadku najprawdopodobniej podejdzie się do tej pozycji sceptycznie, niewiele z niej wynosząc.

Dziękujemy Wydawnictwu Esprit za udostępnienie egzemplarza książki.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.