Świąteczne filmy, które warto obejrzeć z całą rodziną!

Spora grupa rodziców i dzieci nie wyobraża sobie świąt bez familijnych filmów o tematyce świątecznej. Gdy mamy nieco więcej czasu, warto zasiąść razem przed telewizorem i wybrać coś wartościowego. Niekoniecznie trzeba przecież bazować na propozycjach serwowanych przez stacje telewizyjne. Oto zestawienie najwyżej ocenianych animacji. Świąteczne filmy, które warto zobaczyć!

świąteczne filmy

„Artur ratuje Gwiazdkę”

Dobre kino oddające klimat Bożego Narodzenia? Warto rozważyć opcję zobaczenie tego filmu. „Artur ratuje Gwiazdkę” to ciekawa animacja z 2011 roku, przy której będą dobrze się bawić i dorośli i dzieci. To ma znaczenie! Producent stworzył kino dostosowane do potrzeb osób w różnym wieku. Dzięki temu dorośli nie będą się nudzić, a i dzieci będą zadowolone.

O czym jest ta animacja? O dzielnym synu Mikołaja, który postanawia dostarczyć prezent, który gdzieś się zawieruszył. Na dwie godziny przed gwiazdką wyrusza w pełną przygód podróż. Czy mu się uda dotrzeć na czas? Co spotka go po drodze?

„Artur ratuje Gwiazdkę” to świetny pomysł na spędzenie kilku chwil w świąteczny dzień. Wspólne oglądanie na najwyższym poziomie!

Świąteczne filmy. Ekspres polarny

Mikołaj nie istnieje? Dzieci miewają niekiedy wątpliwości! Tak jak 8 letni chłopiec, który zaczyna poważnie wątpić w ideę świąt. Pewnej nocy wsiada do tajemniczego pociągu jadącego na Biegun Północy. Poznaje trzech nowych przyjaciół i przeżywa fantastyczne przygody.

„Ekspres polarny” z 2004 roku to animacja, która kosztowała ponad 165 milionów. Tak wysokie nakłady finansowe pozwoliły na stworzenie genialnej animacji? Zdania są podzielone. Wielu twierdzi, że film nie jest idealny, na co zwracają uwagę zwykli widzowie i krytycy, ale wielu osobom się podoba bez większych zastrzeżeń. Do której grupy Ty będziesz należeć?

Jak podsumować ekranizację jednym zdaniem? Może tak…Ciepła opowieść z morałem, dla całej rodziny. I co Wy na to?

świąteczne filmy

Świąteczne filmy. „Epoka lodowcowa: Mamucia gwiazdka”

Sid niszczy przez przypadek świąteczny głaz Mańka. To wystarczy, by stracił status „grzecznej osoby” i trafił na listę „niegrzecznych”, którym nie należy się prezent. Nie poddaje się jednak, postanawia rozpocząć wyprawę na Biegun Północny i tym samym przeżyć fantastyczne przygody.

Animacja lekka, dla wielu zabawna. Niektórzy narzekają, że brakuje jej głębi. Czy obejrzeć? Warto wyrobić sobie własne zdanie, najlepiej właśnie po rodzinnym seansie.

film o świętach

Fred Claus – Brat Świętego Mikołaja

Komedia dla całej rodziny, o smutasie, zgorzkniałym Fredzie Clausie – bracie Świętego Mikołaja. Kim jest Fred? Dorosłym mężczyzną, który nie wierzy w święta, nie widzi w nich niczego magicznego. Jednak pewnego dnia, wbrew sobie, przyjdzie mu o nie zawalczyć, ponieważ ktoś je musi uratować. W przeciwnym razie świąt nigdy już nie będzie. Prawda, że to straszne? Choć wcale tego nie chce, to wybiera się wraz z reniferami na Biegun Północny, gdzie usłyszy niepokojące nowiny. Czy Fred zdoła uratować święta? Co zyska w trakcie zabawnych zmagań?

Przyjemny film dla całej rodziny.

film na Mikołaja

„Kronika świąteczna”

Piękny film przygodowy, w którym dwójka dzieci zakrada się, by zobaczyć Mikołaja.  Cel jest jeden – zarejestrować świętego. Teoretycznie plan się udaje, jednak dochodzi do wypadku, który komplikuje właściwie wszystko. Nic tylko się załamać? Niekoniecznie! Są też dobre wieści. W konsekwencji kilku przykrych sytuacji dzieci zyskują niesamowitą możliwość pomocy Mikołajowi przed świętami.

Ciepła historia dostępna na Netflix. Obejrzycie?

filmy na święta

Mikołaj i spółka

Niestety świąt może nie być. Wszystkie elfy chorują i nie ma komu pakować prezentów. Święty Mikołaj staje przed wyzwaniem znalezienia skutecznego lekarstwa. Wyrusza w podróż, podczas której spotyka zwariowaną rodzinkę. Co się dzieje dalej?

świąteczne filmy

To kolejna ciekawa propozycja (tym razem z 2017 roku) na rodzinne świąteczne popołudnie.

A Wy, jakie świąteczne filmy polecacie dla całej rodziny? Dajcie znać w komentarzach!

A może dobra książka dla mamy na święta? Kliknij tu po propozycje!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy