Suszarka do butelek i smoczków – o czym warto pamiętać?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Zdrowie dziecka może być zagrożone przez wiele patogennych drobnoustrojów występujących w otoczeniu, dlatego odpowiednie mycie i wyparzanie butelek i smoczków jest bardzo ważne.

Istotny jest również końcowy etap suszenia akcesoriów  do karmienia dziecka, jeśli jest przeprowadzony w niewłaściwy sposób, można zmarnować całą pracę włożoną w skuteczne mycie.

Bezpieczeństwo i higiena dziecka

Bakterie mogą się pojawiać w butelkach zaraz po zużyciu pokarmu, dlatego ważne jest, aby myć je od razu po karmieniu dziecka. Noworodek jest karmiony nawet kilkanaście razy w ciągu doby, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w kilka sztuk butelek i smoczków, aby mieć czyste pojemniki na zapas.

Po umyciu trzeba je we właściwy sposób wysuszyć, dlatego na rynku można znaleźć suszarki specjalnie przeznaczone dla butelek, smoczków i innych dziecięcych akcesoriów. Ogólna suszarka do naczyń to miejsce, gdzie znajdują się bakterie, które są nieszkodliwe dla dorosłych osób, ale u małego dziecka mogą być przyczyną problemów.

Jak zadbać o czystość butelek i smoczków?

Zlew kuchenny jest miejscem, gdzie występuje najwięcej szkodliwych drobnoustrojów, suszarka kuchenna, na której są przechowywane naczynia, to również miejsce, w którym jest wilgoć, a to sprzyja rozwojowi bakterii.

Kładąc wysterylizowaną butelkę na takiej suszarce, można zaprzepaścić efekty wykonanej sterylizacji. Z tego względu warto skorzystać z suszarki dedykowanej specjalnie dla małego dziecka. Niezwykle praktyczna i jednocześnie estetyczna w wyglądzie suszarka Nanobebe została specjalnie zaprojektowana, aby w bezpieczny sposób suszyć dziecięce naczynia, smoczki i butelki.

Suszarkę można wygodnie złożyć i schować, a także rozmieścić w dowolny sposób zdejmowane widełki, tak aby odpowiadały aktualnym potrzebom. Należy pamiętać, aby umieścić ja w suchym miejscu, nienarażonym na nadmierne działanie wilgoci.

Jak często należy myć naczynia dla dzieci?

Butelki i inne naczynia dla dzieci należy myć od razu po użyciu, najlepiej za pomocą specjalnej szczotki i płynu. Nie wszystkie naczynia można myć w zmywarce, ale jeśli tak się dzieje, warto zawsze sprawdzić, czy nie zostały w nich resztki jedzenia.

Do 6 miesiąca życia zazwyczaj zalecane jest również sterylizowanie butelek i smoczków, aby nie gromadziły się na nich bakterie i grzyby.

Jak nie należy suszyć butelek?

W przypadku suszenia butelek dla małych dzieci, oprócz tego, że nie zalecane jest suszenie ich na ogólnej suszarce, aby nie miały dostępu do rozwijających się na niej drobnoustrojów, to ważne jest również, aby nie wycierać ich przy pomocą ściereczki.

Nawet częsta wymiana kuchennych ścierek nie zapobiegnie pojawieniu się na niej bakterii, które w wilgotnym środowisku są często obecne.

Zalety suszarek do butelek i smoczków

Suszarki do butelek i smoczków dla dzieci są mało kosztowne, kompaktowe, po użyciu można je złożyć i schować.

Są również niezwykle przydatne i komfortowe w użytkowaniu, nie ma potrzeby zastanawiania się, gdzie umieścić butelkę po umyciu, wystarczy umieścić ją na suszarce, a po kilku minutach będzie wystarczająco sucha i czysta.

Suszarka do butelek i smoczków jest wykonana z dobrej jakości materiałów, można ją myć w zmywarce, kiedy dziecko przestanie korzystać z butelki, może być wykorzystywana do suszenia innych dziecięcych naczyń.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.