Supremin syrop na suchy kaszel – czy warto?

Supremin to popularny syrop stosowany głównie na męczący suchy kaszel, czy to w nocy, czy też pojawiający się po infekcji. Może być stosowany zarówno u osoby dorosłej, jak i u dziecka. Producentem syropu jest Pliva Kraków. Lek dostępny jest w buteleczce o pojemności 200 ml w cenie do 15 złotych, bez recepty w każdej aptece. Czy Supremin syrop to dobry wybór?

Supremin syrop skład

Supremin syrop wykorzystuje jako substancję czynną – cytrynian butamiratu, która jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Pozostałe składniki leku nie są najlepsze, ale niestety syropy obecne na rynku nie są od nich wolne, także od wymionionych kontrowersyjnych substancji. Wśród nich znajduje się: metylu parahydroksybenzoesan, kwas benzoesowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, maltitol ciekły, aspartam, aromat karmelowo-pomarańczowy (E 34493), woda oczyszczona.

supremin syrop

Supremin syrop działanie

Supremin syrop to lek na suchy, męczący kaszel, który hamuje odruch kaszlowy. Nie ma działania wykrztuśnego, dlatego można go stosować doraźnie w przypadku bardzo męczącego kaszlu nocnego, najczęściej o charakterze napadowym, jak również w przebiegu tak zwanego kaszlu poinfekcyjnego.

Lek może być stosowany maksymalnie przez kilka dni u dzieci powyżej drugiego roku życia. Najlepiej po konsultacji z lekarzem.

Supremin syrop opinie

Supremin syrop jak każdy lek ma różne opinie.

Jest to specyfik jeden z popularniejszych, stosowanych u dorosłych i u dzieci.  O jego skuteczności decyduje kwestia indywidualna, zależna od osobistej wrażliwości. Niektórym dzieciom syrop Supremin pomaga od razu, u innych nie jest skuteczny, zdarza się, że może również wywoływać niekorzystne reakcje takie jak wymioty. Poza tym lek może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.

Należy go ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią i zwrócić uwagę na to, że Supremin może pogarszać zdolność do prowadzenia samochodu, zmniejszając koncentrację na drodze. Ważna informacja jest jeszcze taka – jeśli po 3-4 dniach stosowania leku kaszel nie mija, należy zaprzestać zażywania syropu i udać się do lekarza. Długotrwałe stosowanie leku jest niewskazane i może być niebezpieczne.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Kasia Kasia

  U nas sie sprawdza….polecam

 2. Domel Domel

  Tani i dobry

 3. trestka trestka

  Syrop jest ok, ale kiedy mamy pewność, że dziecko ma suchy kaszel. Ja kiedyś źle oceniłam i wylądowałyśmy na pogotowiu. Od tego czasu na własną rękę podaję tylko dicotuss baby, który ma działać łagodząco na podrażnioną błonę śluzową gardła i łagodzić kaszel jakikolwiek by on nie był. Można go podawać zarówno przy suchym i mokrym kaszlu bez ryzyka

 4. Asik Asik

  Jak dla mnie fatalny. Używałam go u córki 3 razy i zamiast uspokoić skurcze oskrzeli zawsze doprowadził do męczącego kaszlu. Wole inny specyfik w kroplami na kaszel ktory działa szybko i bez takich rewelacji.

  • Adam Adam

   Fatalny syrop potwierdzam po zastosowaniu kaszel nie do wytrzymania raz brałem na początku grudnia teraz połowa stycznia już wiem że to nie syrop dla mnie z resztą i córki to samo

 5. Agnes Agnes

  Dzieci które zachorowaly na ataxie móżdżkową też nie mogą tego syropu czyt ulotki zawsze A ta informacja jest dopiero od 2 lat skład leku może przyczynić się do Nawrotu choroby dla tego u nas ten supremin odpada

 6. ]Jaga ]Jaga

  Supremin to antybiotyk. Może warto o tym wspomnieć, żeby pani z apteki mogła chociaż wspomnieć ten szczegół (hm). Chory kupuje co mu doradzi w aptece a potem okazuje się w domu co to za specyfik. Jeśli oczywiście ktokolwiek czyta informacje. W dodatku sprzedane bez recepty, a że każdemu się spieszy i do lekarza szkoda czasu czekać to liczyć tzreba na Panią w aptece. Kto to kontroluje. Ja mam tyle co do opinii na temat leku i nie tylko.

 7. waldis waldis

  witam jak dla mnie to fatalny strasznie zgage mam po nim masakra

 8. mmm mmm

  Słaby syrop. Dzieciom wcale nie pomaga na męczący, nocny kaszel.

 9. Iwo Iwo

  Na synka 11-letniego, przy suchym uporczywym kaszlu w nocy i dzień, w ogóle nie działa.

 10. Mała Mała

  Czy można podawać syrop supremin na noc

 11. Wioletta Wioletta

  bardzo podrażnia mi i mam większe ataki kaszlu, nie polecam

 12. Ziuta Ziuta

  Reklamowany, że bez cukru. Za to ma asprtam, po którym wymiotuję. Tak więc gdybym nie przeczytała dokłanie składu, to zamiast uspokoić kaszel, spowodowałby wymioty, które prawdopodobnie wpłynęłyby na zwiększenie kaszlu.
  To jedak wolę lek z kodeiną, wiem że na pewno zadziała, choć trzeba takie leki przyjmować z dużą ostrożnością.

Zobacz również