Subiektywny przegląd gier dla czterolatków

Moje pierwsze obrazki:

Producent Albi (seria BrainBox)
Wiek Dziecka 5+
Ilość graczy 1-8
Cena Ok. 70 zł
Moja ocena

Gra zawiera ok. 65 kart, klepsydrę odmierzającą czas 10 sekund oraz kostkę. Zadaniem graczy jest wylosowanie karty, na której po jednej stronie jest obrazek, a po drugiej 6 pytań. W ciągu 10 sekund trwania klepsydry gracz ma za zadanie zapamiętać jak najwięcej szczegółów zawartych na obrazku.

Po upływie czasu rzuca kostką i odpowiada na pytanie o numerze takim, ile oczek wypadło na kostce. Jeśli odpowie prawidłowo, zachowuje kartę jako zdobyty punkt. Gracz, który zdobył najwięcej kart, a więc punktów, po 10 minutach gry – wygrywa.

Grę można modyfikować dowolnie! Można grać bez kostki i odpowiadać na wszystkie pytania. Można również odpowiadać w podgrupach itp. Wszystko zależy od naszej inicjatywy i wyobraźni, a także od możliwości Dziecka.

Czego uczy gra? Spostrzegawczości, działania pod presją czasu, ćwiczy pamięć krótkotrwałą, wprowadza element strategii (po kilku grach Dziecko już wie żeby np. zacząć od zliczania elementów, zwracania uwagi na kolory itp.)

Seria BrainBox to wspaniała propozycja również dla Dorosłych. Wciągająca gra, powodująca wiele humorystycznych sytuacji. Zdecydowanie świetna zabawka dla całej Rodziny!

Mam na imię Julia. Jestem mamą dwóch żywiołowych księżniczek - Łucji i Barbary. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy jestem mamą z innej planety. Kocham swoje córki i właśnie dlatego stosuję dyscyplinę, okazuję miłość, ale też niezadowolenie. Uprawiam wariactwa, kiedy jest na to pora, a kiedy trzeba odsuwam je na bok żeby zrobić obiad czy wypić kawę. Nie stosuję tzw. bezstresowego wychowywania, bo jego "efekty" widziałam (i widzę) i odczułam w pracy zawodowej (od prawie dekady uczę dzieci w różnym wieku – od przedszkola po liceum i dorosłych, z różnych środowisk). Wychodzę z założenia, że człowiek musi poznać życie żeby wiedzieć z czym będzie się mierzył przez następnych kilkadziesiąt lat.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. mała mała

  jestem pod wrażeniem jak starannie przygotowany artykuł, wiele gier znamy, ale sporo jest dla nas nieznanych. jest co nadrabiać

  • Julia Julia

   Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Staranność wynika prawdopodobnie z dogłębnego poznania gier ;)
   Uwielbiamy gry i moim cichym marzeniem jest, aby i inni je polubili :)

 2. Sayane Sayane

  Z Granny są też dobre Trick Traki – niby od 4 lat, ale moja 2latka spokojnie układała najłatwiejsze. Do tego autka wiadomo – są wielofunkcyjne, a że wykonane z grubego plastiku, drewna i z metalowymi osiami to starczą na wiele lat.

 3. andzia andzia

  my z tego zestawienia mamy tylko pytaki, inne tez chetnie przetestujemy ;)

  • Julia Julia

   Życzę zatem wspaniałych chwil podczas wspólnego grania! :)

 4. Ula Ula

  WOW, super zestawienie, bardzo przydatne

 5. kamila kamila

  Szkoda tylko,że gry dla dzieci mają tak wysoką cenę. My tez mamy kilka a szykujemy się do pytalow i bamb. My ratujemy czesto kupując na allegro lub odkupujac na wyprzedazach,pchlich targach

  • Julia Julia

   Tak, to dobry sposób. U mnie też jest nieco łatwiej, bo z racji swojej pracy i firmy wiele rzeczy kupuję i wykorzystuję zarówno w domu jak i w pracy. Wtedy nieco mniej serce boli jak się tyle płaci ;)
   Ale fakt jest faktem, że za ceną idzie jakość. Co też nie jest bez znaczenia w dzisiejszym (konsumpcyjnym) świecie ;)

Polecane tematy