Subiektywny przegląd gier dla czterolatków

Pszczółki

Producent G3
Wiek Dziecka 4+
Ilość graczy 2-5
Cena Ok. 55 zł
Moja ocena

W skład gry wchodzi 6 kolorowych pszczółek, 6 uli oraz stos kart. Na kartach są obrazki wszystkich pszczółek oraz zdjęcia uli i Misia. Pszczółki układamy w kole (dość szeroko od siebie), dając szansę Dzieciom na zapamiętania układu pszczółek i kolorów. Następnie zakrywamy pszczółki ulami. Kolejno odkrywamy po jednej karcie ze stosu kart leżących pośrodku.

Zadaniem gracza jest zlokalizowanie wylosowanego koloru pszczółki. Jeśli nam się uda i prawidłowo wskażemy ul oraz pszczółka tego koloru trafia do nas, możemy ją postawić przed sobą. Jeśli wylosujemy kartę z kolorem pszczółki, która znajduje się już u innego gracza i poprawnie ją wskażemy, przesuwamy ul i pszczółkę do siebie :) Gra trwa dopóki ktoś nie uzbiera przed sobą 4 uli z pszczółkami.
Karty ula i misia polegają na „darmowym” pobraniu ula lub oddaniu go.

Czego uczy gra? Zapamiętywania schematów, spostrzegawczości, rywalizacji oraz umiejętności przegrywania. To także okazja do pokazania Dziecku, że czasem ktoś nam coś „podkrada” (mam na myśli sytuację, kiedy mamy ul z pszczółką przed sobą i ktoś na nią wskazuje i odbiera przesuwając do siebie), ale nie zabiera, bo przecież potem my losujemy kartę, dzięki której to my „podkradamy” komuś pszczółkę. Forma zabawy i edukacji w jednym :)
pszczółki

Mam na imię Julia. Jestem mamą dwóch żywiołowych księżniczek - Łucji i Barbary. Biorąc pod uwagę najnowsze trendy jestem mamą z innej planety. Kocham swoje córki i właśnie dlatego stosuję dyscyplinę, okazuję miłość, ale też niezadowolenie. Uprawiam wariactwa, kiedy jest na to pora, a kiedy trzeba odsuwam je na bok żeby zrobić obiad czy wypić kawę. Nie stosuję tzw. bezstresowego wychowywania, bo jego "efekty" widziałam (i widzę) i odczułam w pracy zawodowej (od prawie dekady uczę dzieci w różnym wieku – od przedszkola po liceum i dorosłych, z różnych środowisk). Wychodzę z założenia, że człowiek musi poznać życie żeby wiedzieć z czym będzie się mierzył przez następnych kilkadziesiąt lat.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. mała mała

  jestem pod wrażeniem jak starannie przygotowany artykuł, wiele gier znamy, ale sporo jest dla nas nieznanych. jest co nadrabiać

  • Julia Julia

   Serdecznie dziękuję za miłe słowa. Staranność wynika prawdopodobnie z dogłębnego poznania gier ;)
   Uwielbiamy gry i moim cichym marzeniem jest, aby i inni je polubili :)

 2. Sayane Sayane

  Z Granny są też dobre Trick Traki – niby od 4 lat, ale moja 2latka spokojnie układała najłatwiejsze. Do tego autka wiadomo – są wielofunkcyjne, a że wykonane z grubego plastiku, drewna i z metalowymi osiami to starczą na wiele lat.

 3. andzia andzia

  my z tego zestawienia mamy tylko pytaki, inne tez chetnie przetestujemy ;)

  • Julia Julia

   Życzę zatem wspaniałych chwil podczas wspólnego grania! :)

 4. Ula Ula

  WOW, super zestawienie, bardzo przydatne

 5. kamila kamila

  Szkoda tylko,że gry dla dzieci mają tak wysoką cenę. My tez mamy kilka a szykujemy się do pytalow i bamb. My ratujemy czesto kupując na allegro lub odkupujac na wyprzedazach,pchlich targach

  • Julia Julia

   Tak, to dobry sposób. U mnie też jest nieco łatwiej, bo z racji swojej pracy i firmy wiele rzeczy kupuję i wykorzystuję zarówno w domu jak i w pracy. Wtedy nieco mniej serce boli jak się tyle płaci ;)
   Ale fakt jest faktem, że za ceną idzie jakość. Co też nie jest bez znaczenia w dzisiejszym (konsumpcyjnym) świecie ;)

Polecane tematy