Squla – różnorodne edukacyjne programy interaktywne dla dzieci

Dzieci uczą się podczas zabawy. W naturalny sposób chłoną wiedzę, gdy są zainteresowane tematem, gdy włączają się ich emocje. Dzieje się to w wielu sytuacjach – podczas manewrowania nożyczkami, malowania farbami, a także w trakcie poznawania świata poprzez aktywność fizyczną.

W dzisiejszym świecie edukację ułatwiają nie tylko coraz lepiej przygotowane książki, podręczniki i zestawy kreatywne, ale również interaktywne programy. Rozsądnie dobrane  uzupełniają wiedzę dziecka, utrwalają zdobyte wiadomości, pozwalają zweryfikować, jaki materiał sprawia trudność, a w którym temacie dziecko czuje się dobrze.

Jedną z nowoczesnych propozycji edukacyjnych dla dzieci i ich rodziców jest platforma Squla.pl. Jednak czy jest to program godny uwagi? Jakie ma opinie i w czym właściwie może pomóc?

Kiedy i jak wprowadzić dziecko w świat wirtualny?

Nic nie zastąpi dziecku kontaktu z rodzicem. Maluch niezależnie od wieku potrzebuje pełnej uwagi mamy i taty. Dziecko chce się czuć ważne i kochane. Dzisiaj coraz głośniej mówi się o tym, że wszelkie gry komputerowe mogą stanowić zagrożenie.  Głównie dlatego, że są  „zjadaczem czasu”, zabierają cenne chwile, które moglibyśmy spędzić razem a nie obok siebie. Nie sposób się z tym nie zgodzić… Jest jednak pewne „ale”…

zdjecie_3

Dzieci są świetnymi obserwatorami. Widzą, jak rodzice korzystają z nowoczesnych technologii i w naturalny sposób chcą nas dorosłych naśladować. To raz. Żyjemy również w świecie, w którym komputery ułatwiają nam życie na wielu płaszczyznach. To dwa. Poza tym gry komputerowe odpowiednio dobrane do wieku i potrzeb dziecka mogą stanowić świetne uzupełnienie innych aktywności. To trzy. Dlatego rozsądne korzystanie z zalet gier i programów interaktywnych to dobry pomysł, o ile zachowa się  umiar i będzie się miało wgląd w aktywność interaktywną dziecka, a to umożliwi Squla.

Czym jest Squla?

Squla to platforma edukacyjna stworzona przez pedagogów i specjalistów od gier edukacyjnych przygotowana dla dzieci od 3 do 12 roku życia. Można korzystać z jej zasobów na komputerze, tablecie oraz smartfonie. Posiada bardzo bogatą bazę, aktualnie obejmującą ponad 40 000 pytań i zadań, urozmaiconych pod względem trudności.

zdjecie_1

Squla to wszystkie przedmioty szkolne, przygotowane zgodnie z aktualnymi wymogami MEN, z podziałem na kategorie wiekowe oraz klasy, do których uczęszcza dziecko. Producent rekomenduje Squlę jako idealną platformę do powtarzania materiału w domu.  Głównym celem Squli jest oswojenie dziecka z egzaminami i testami, które czekają na nie na różnych etapach edukacji.

Czym wyróżnia się Squla?

Squla to jedyna platforma internetowa pozwalająca na doskonalenie umiejętności, zdobywanie i sprawdzanie wiedzy w każdym przedmiocie. Nie koncentruje się tylko na umiejętnościach lingwistycznych czy matematycznych, ale dodatkowo umożliwia pogłębianie wiedzy z przyrody, historii, plastyki, zajęć komputerowych. To największa platforma edukacyjna dedykowana przedszkolakom i dzieciom w wieku szkolnym.

Squla umożliwia całodobowy dostęp do zasobów strony. Rodzic może na bieżąco monitorować postępy dziecka, ma wgląd w profil, który może edytować.  Co tydzień otrzymuje informacje o postępach dziecka, może również wysyłać wiadomości do dziecka, motywujące je do dalszej nauki.

Dodatkowo przedszkolak lub uczeń rozwiązujący zadania otrzymuje wirtualne monety, które można następnie wymieniać na prezenty w sklepie Squla.

Squla jest wolna od reklam, dzięki temu nic nie zakłóca dziecku  nauki.

Znacie tę platformę? Co o niej sądzicie?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy