Sposoby na zajście w ciążę – od tego zacznij

Kontroluj wagę

Sposoby na zajście w ciążę powinny koncentrować się również na zachowaniu naszych ciał w dobrej kondycji. Kluczem jest tu odpowiednia waga – zarówno niedowaga jak i nadwaga może niekorzystnie wpłynąć na płodność.

Naukowcy ocenili wskaźnik masy ciała (BMI) i czas, jaki był potrzebny 2122 kobietom na zajście w ciąży. Okazało się, że u kobiet z nadwagą i otyłością ten czas był dwukrotnie wyższy niż u osób z prawidłową wagą ciała. Jeszcze gorsza okazała się niedowaga – tu czas na zajście w ciążę wzrósł aż czterokrotnie.

Popraw jakość spermy

Żeby można było liczyć na szybkie zajście w ciążę, należy zwrócić uwagę na jakość plemników. Niestety ta z roku na rok spada – przeczytaj, jak poprawić jakość spermy.

Warto również chronić jądra przed przegrzaniem – zarówno poprzez noszenie obcisłych spodni, jak również przebywanie w ciepłej wodzie. Jedno z badań wskazuje, że niekorzystnie na produkcję plemników może wpływać trzymanie laptopa na kolanach. Co dość kontrowersyjne – wykazano nawet, że promieniowanie emitowane przez telefony komórkowe może również niekorzystnie wpływać na stan plemników.

Przeczytaj – 7 sposobów, by zwiększyć płodność.

 

 

 

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Marta Marta

    Cieszyc sie seksem, stres niestety uniemozliwia zajscie w ciaze, wiem cos o tym, bo nam sie udalo dopiero jak odpuscilismy….na wakacjach, zmiana otoczenia tez sie sprawdzi, powodzenia!