Sposoby na zajście w ciążę – od tego zacznij

Sposoby na zajście w ciążę – uprawiaj seks przed owulacją

Jeśli zależy Ci na poczęciu, nie czekaj z seksem do dnia owulacji. Eksperci wskazują, że największa szansa na zapłodnienie jest na dwa dni przed jajeczkowaniem, kiedy śluz ma być najbardziej sprzyjający dla plemników. Ma to sens, bo plemniki mogą poczekać na dojrzałe jajeczko nawet przez 48 godzin, tymczasem jajeczko obumiera w ciągu 12-24 godzin, dlatego istnieje ryzyko, że w przypadku owulacji nad ranem oczekiwanie na seks wieczorem może skończyć się niepowodzeniem – jajeczko zdąży obumrzeć, a śluz zagęścić się.

Sposoby na zajście w ciążę – nie zaprzątaj sobie głowy pozycjami

Wszelkie informacje na temat pozycji, które sprzyjają zapłodnieniu – to mit. Nie ma żadnych jednoznacznych wyników, które wskazują, że pozycja misjonarska sprzyja zapłodnieniu a już sytuacja, kiedy kobieta jest na górze – niekoniecznie.

Niektóre pozycje – stojąca, siedząca – mogą „zniechęcić” plemniki do wędrówki do celu, co wynika z zasad grawitacji, jednak praktyka wykazuje, że to tak naprawdę mało istotny czynnik. Dużo ważniejszy jest spontaniczność i radość z seksu, napięcie i obawy przed wyborem złego ułożenia ciała nie sprzyjają staraniu się o dziecko.

Sposoby na zajście w ciąże: Leż przez kwadrans po stosunku

Eksperci podkreślają, że to dobra zasada, którą warto wprowadzić w życie. Tuż po stosunku nie zaleca się wychodzenia od razu do łazienki, toalety.  Pozostanie w pozycji leżącej (niekoniecznie z nogami uniesionymi do góry!) sprzyja zapłodnieniu.

Inne sposoby na zajście w ciążę? Na kolejnej stronie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Marta Marta

    Cieszyc sie seksem, stres niestety uniemozliwia zajscie w ciaze, wiem cos o tym, bo nam sie udalo dopiero jak odpuscilismy….na wakacjach, zmiana otoczenia tez sie sprawdzi, powodzenia!