Sposoby na zajście w ciążę – od tego zacznij

Dla niektórych par poczęcie dziecka jest bardzo proste. Wystarczy odstawić antykoncepcję i rzucić się w wir przyjemności. Inne niestety nawet po wielu miesiącach starań nie mogą się doczekać dwóch upragnionych kresek.

Przychodzi taki czas, że poszukuje się rozwiązań, które pozwolą zrealizować marzenia w zakresie urodzenia dziecka – wtedy sprawdzają się sposoby na zajście w ciążę, które są skuteczne i w praktyce często na wagę złota.

Sposoby na zajście w ciążę – seks co drugi dzień

Teoretycznie to oczywiste – by doszło do zapłodnienia trzeba uprawiać seks. Niestety obecnie wiele par ma z tym problem, głównie z powodu braku czasu, napiętych harmonogramów lub wprost przeciwnie tak bardzo pragną dziecka, że tracą kontrolę nad tym, co się dzieje – co rodzi stres i frustrację.

Dlatego zwyczajnie warto się na seks umawiać, ustalając częstotliwość zbliżeń na co drugi dzień, co będzie w porządku – szczególnie jeśli masz nieregularne cykle i nie wiesz, kiedy dochodzi do jajeczkowania.

Pamiętaj, by nie przesadzać – seks codziennie wcale nie musi zwiększać Waszej szansy na ciążę. Nierzadko dzieje się wręcz przeciwnie.

sposoby na zajście w ciążę

Sposoby na zajście w ciążę – zainwestuj w test do określenia momentu owulacji

Większość kobiet miej więcej wie, kiedy następuje u nich owulacja. Niestety czasami z powodu zmian hormonalnych ocena sygnałów wysyłanych przez organizm bywa zgubna. Dlatego w takich sytuacjach sprawdzają się testy owulacji (przeczytaj jak to działa).

Kobieta z 28-dniowym cyklem powinna rozpocząć testowanie moczu na obecność hormonu LH wskazującego na dni płodne w 9 lub 10 dniu cyklu.

Dobrym sposobem jest również obserwowanie śluzu – w okresie owulacyjnym jest on przejrzysty, płynny, a po jajeczkowaniu zagęszcza się.  Niestety wiele kobiet nie jest w stanie ocenić płodności poprzez obserwację śluzu z powodu jego zmian pod wpływem leków przeciwhistaminowych lub preparatów mających leczyć niepłodność. Dlatego sprawdza się monitorowanie cyklu u lekarza oraz badanie moczu na obecność hormonu „płodnego”.

Jakie znane są inne sposoby na zajście w ciążę?

Przeczytaj na następnej stronie.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Marta Marta

    Cieszyc sie seksem, stres niestety uniemozliwia zajscie w ciaze, wiem cos o tym, bo nam sie udalo dopiero jak odpuscilismy….na wakacjach, zmiana otoczenia tez sie sprawdzi, powodzenia!