Solaria nie dla dzieci i młodzieży

Znane są przypadki, w których mamy opalały na solariach niemowlaki przed chrzcinami, by lepiej wyglądały na zdjęciach. Jeden z maluszków na skutek takiego zabiegu stracił wzrok. Przed sezonem wakacyjnym rodzice wybierają się z dziećmi do solarium, by nabrały „rumieńców”. Niektórzy w ten sposób spędzają dni z gorszą pogodą, by dzieci i rodzice, mimo niesprzyjającej aury, „dobrze wyglądały”. Czy jest w tym coś złego?

Na stronie Biura Rzecznika Praw Dziecka możemy przeczytać:

solarium„1 sierpnia br. Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak zwrócił się ponownie do Ministra Zdrowia Bartosza Arłukowicza w sprawie korzystania przez nastolatków z usług oferowanych przez solaria oraz konieczności stworzenia uregulowań prawnych chroniących zdrowie i życie dzieci.

Rzecznik wniósł o powtórną analizę problemu. Przypomniał, że zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia WHO wskazują na konieczność unikania sztucznego promieniowania UV oraz potrzebę wprowadzenia zakazu korzystania z solariów przez młodzież w wieku szkolnym i konsekwentnego wdrażania jej do racjonalnego korzystania ze słońca.”

Co sądzicie o tej inicjatywie?

 

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy