Sok z ananasa na kaszel – lepszy niż większość syropów na kaszel

Z roku na rok przybywa osób wybierających naturalne metody leczenia: bezpieczne i skuteczne naprawdę w wielu sytuacjach. Jedną z godnych uwagi propozycji jest sok z ananasa na kaszel, który łagodzi uporczywy objaw przeziębienia i przyspiesza powrót do zdrowia. Badania przeprowadzone w 2010 roku wykazało, że działanie syropu z ananasa jest tak silne, że może być stosowane w leczeniu gruźlicy czy zapalenia płuc. Jak stosować sok z ananasa na kaszel?

Jak działa sok z ananasa na kaszel?

Wiele popularnych syropów nie dorasta mu do pięt. Sok z ananasa na kaszel ma niesamowite właściwości, które warto wykorzystać w sezonie wzmożonych zachorowań:

  • łagodzi stany zapalne gardła,
  • wspomaga usuwanie śluzu zgromadzonego w układzie oddechowym,
  • działa przeciwbólowo,
  • dodatkowo ma korzystny wpływ na trawienie i ochronnie działa na serce.

Wszystko dlatego, że sok z ananasa zawiera niesamowicie enzymy zwane bromelainami, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne. Substancja ta została dokładnie zbadana, okazało się, że może wspomagać leczenie alergii a nawet astmy. To właśnie bromelainy posiadają właściwości mukolityczne, odpowiedzialne za rozrzedzanie śluzu i ułatwiające jego usuwanie.

syrop z ananasa na kaszel

Jak przygotować syrop/sok z ananasa na kaszel?

  • 1 szklanka soku z ananasa (możesz przygotować smoothie – blendując jednego średniego ananasa z jedną cytryną)
  • 1 łyżeczka mielonego imbiru
  • 1 łyżeczka miodu
  • 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne
  • 1/4 łyżeczki soli

Połącz wszystkie składniki i pij 1/4 szklanki do trzech razy dziennie.

Przygotowany syrop z ananasa spożyj tego samego dnia. Przechowuj w lodówce w szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Wysoka skuteczność

Badania wykazały, że mieszanina soku z ananasa, miodu, imbiru i pieprzu zmniejsza kaszel do pięciu razy szybciej niż popularne syropy na kaszel.

Jednak uwaga, sok z ananasa na kaszel choć może rozwiązać problem z przeziębieniem i większością infekcji, to nie powinien być stosowany w przypadku astmy bez wsparcia leków przypisanych przez lekarza.

W przypadku przedłużającego się kaszlu – należy skonsultować się z lekarzem. Zwłaszcza jeśli kaszel jest uporczywy, utrudnia codzienne funkcjonowanie i wybudza ze snu.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy