Z roku na rok przybywa osób wybierających naturalne metody leczenia: bezpieczne i skuteczne naprawdę w wielu sytuacjach. Jedną z godnych uwagi propozycji jest sok z ananasa na kaszel, który łagodzi uporczywy objaw przeziębienia i przyspiesza powrót do zdrowia. Badania przeprowadzone w 2010 roku wykazało, że działanie syropu z ananasa jest tak silne, że może być stosowane w leczeniu gruźlicy czy zapalenia płuc. Jak stosować sok z ananasa na kaszel?
Jak działa sok ananasowy na kaszel?
Wiele popularnych syropów nie dorasta mu do pięt. Sok z ananasa na kaszel ma niesamowite właściwości, które warto wykorzystać w sezonie wzmożonych zachorowań:
- łagodzi stany zapalne gardła,
- wspomaga usuwanie śluzu zgromadzonego w układzie oddechowym,
- działa przeciwbólowo,
- dodatkowo ma korzystny wpływ na trawienie i ochronnie działa na serce.
Wszystko dlatego, że sok z ananasa zawiera niesamowicie enzymy zwane bromelainami, które wykazują silne właściwości przeciwzapalne. Substancja ta została dokładnie zbadana, okazało się, że może wspomagać leczenie alergii a nawet astmy. To właśnie bromelainy posiadają właściwości mukolityczne, odpowiedzialne za rozrzedzanie śluzu i ułatwiające jego usuwanie.
Jak przygotować syrop/sok z ananasa na kaszel?
- 1 szklanka soku z ananasa (możesz przygotować smoothie – blendując jednego średniego ananasa z jedną cytryną)
- 1 łyżeczka mielonego imbiru
- 1 łyżeczka miodu
- 1/4 łyżeczki pieprzu cayenne
- 1/4 łyżeczki soli
Połącz wszystkie składniki i pij 1/4 szklanki do trzech razy dziennie.
Przygotowany syrop z ananasa spożyj tego samego dnia. Przechowuj w lodówce w szczelnie zamkniętym opakowaniu.
Wysoka skuteczność
Badania wykazały, że mieszanina soku z miodu, imbiru, ananasa i pieprzu zmniejsza kaszel do pięciu razy szybciej niż popularne syropy na kaszel.
Jednak uwaga, sok z ananasa na kaszel choć może rozwiązać problem z przeziębieniem i większością infekcji, to nie powinien być stosowany w przypadku astmy bez wsparcia leków przypisanych przez lekarza.
W przypadku przedłużającego się kaszlu – należy skonsultować się z lekarzem. Zwłaszcza jeśli kaszel jest uporczywy, utrudnia codzienne funkcjonowanie i wybudza ze snu.
Komentarze