„Sklepy”

Jak wyglądają tradycyjne zakupy? Niektóre dzieci mogą nie mieć wiedzy na ten temat. Zwłaszcza jeśli z rodzicami odwiedzają jedynie centra handlowe. Wtedy zamiast piekarni będą mówić o stoisku z pieczywem, a sklep mięsny będzie im się widział jako długi ogonek osób z dużymi wózkami, niecierpliwiącymi się i spoglądającymi na wędliny umieszczone za dużymi szybami.

sklepyKsiążeczka „Sklepy” to świetnie zilustrowana pozycja przez Maćka Blaźniaka, niosąca wiedzę o tym, gdzie robimy zakupy, opisująca poszczególne sklepy: piekarnię, kwiaciarnię, sklep mięsny, warzywny, rybny, księgarnię, lodziarnię, cukiernię, sklep z instrumentami oraz aptekę.

SONY DSC

Ostatnia strona pozostaje czysta. Na niej dziecko może zaprojektować swój własny sklep, decydując, co w nim będzie sprzedawane. W ten sposób autorzy zachęcają do sięgnięcia po kredki i kreatywnej zabawy.

SONY DSC

Świetnie wydana pozycja w dobrej cenie!

Wydawnictwo: ładne-halo

Cena: 19,90 złotych

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Mysza Mysza

    Wygląda nieźle. zwłaszcza te obrazki, nieznosze takich odbijanych, tandetnych, szkoda, ze takich ksiazek nie dostane w pietrwszym lepszym markecie…byloby latwiej kupic, a nie to, co nam proponuja…

  2. monika06 monika06

    ilustracje naprawde bardzo dobre, jak dla malej glowki;) ciekawy pomysl na ksiazeczke…
    a faktem jest, ze niektore dzieci nie wiedza co sie kupuje w warzywniaku, ale w cukierni doskonale wiedza;)
    niedawno sie spotkalam z takim obrazkiem, co mnie naprawde zasoczylo, choc przyznam, ze chlopczyk mial ok4 lat, wiec juz nie maluszek, ale coz….