SilikonoveColorove – osłonki na butelki szklane

Dzisiaj wybór dla wielu rodziców wydaje się oczywisty, przynajmniej jeśli chodzi o materiał. Gdy mamy poszukują butelki dla niemowlaka, wybierają produkt wykonany z plastiku. Taki, który jest dostępny niemal w każdym markecie.

Zdecydowanie rzadziej poszukiwana jest butelka szklana. Ta jest wybierana przez osoby wcześniej zapoznane z tematem, wierzące, że szkło jest bezpieczniejsze (wolne od negatywnie działających substancji znajdujących się w plastiku, nie tylko dobrze opisanego BPA), łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, odporne na zarysowania, mikrouszkodzenia i gromadzenie się w niewielkich szparach bakterii.

Poza tym butelka szklana jest ekologiczna, wypróbowana przez pokolenia, z jej używaniem nie wiążą się kontrowersje. Są jednak minusy, które mogą stanowić ważny argument przeciw użytkowaniu butelek szklanych. I właśnie, by te wady zminimalizować, powstały specjalne kolorowe osłonki na szklane butelki, o których będzie mowa w tym wpisie.

100-20151119-silikonove-produktowa-024

Po co SilikonoveColorowe?

SilikonoveColorowe to proste pod względem formy osłonki na butelki szklane. Stosuje się je po to, aby:

 • zabezpieczyć szklaną butelkę przed pęknięciem,
 • chronić przed stłuczeniem,
 • silikonowa osłonka chroni przed ślizganiem się dłoni po gładkiej powierzchni szklanej,
 • zwiększa komfort używania butelki przez rodzica,
 • ułatwia utrzymywanie butelki przez dziecko.

Uwaga – osłonka nie chroni w 100% przed stłuczeniem, ale zmniejsza ryzyko wyślizgnięcia się butelki z dłoni, ułatwia jej trzymanie oraz zwiększa wytrzymałość materiału, z jakiego powstała butelka.

silikonovecolorove

Z czego wykonane są osłonki?

SilikonoveColorowe wykonane jest ze 100% silikonu spożywczego, lekkiego i antypoślizgowego. Materiał ten jest wolny od wszelkich szkodliwych składników, na przykład BPA czy ftalanów. Poza tym jest neutralny dla zdrowia, bezzapachowy.

Na uwagę zasługuje wysoka trwałość osłonki wykonanej z silikonu, która jest odporna na niskie i wysokie temperatury (od -40 do 230 stopni). Może być myta w zmywarce i używana w podgrzewaczach do butelek.

osłonka silikonowa

Osłonki SilikonoveColorowe są w pełni bezpieczne, nie mają kontaktu z mlekiem, bo zakładane są na szklane ścianki butelki. Same w sobie spełniają bardzo restrykcyjne standardy jakości, potwierdzone przez takie instytucje badawcze jak  SGS (certyfikat zgodny z normą EN 71-3) jak również Amerykańską Agencję Żywności i Leków – FDA.

Kwestia dopasowania

Silikonową osłonkę zakłada się na butelkę, jest ona świetnie dopasowana i doskonale przylega, nie zasłania ważnych informacji, na przykład takich, jak miarka, a dodatkowo uatrakcyjnia wygląd butelki uroczymy kształtami małych stópek, sama w sobie jest ładna. Można ją zamówić w kilku wesołych kolorach.

osłonka na butelki

Czy osłonka pasuje na każdą butelkę?

Producent zadbał o to, by osłonka sprawdziła się podczas użytkowania na butelkach popularnych marek (Avent, Nuk, Canpol, Lovi czy BabyOno) o pojemności 240-260 ml. Jednak przed zakupem osłonki zaleca się pomiar butelki – wszelkie istotne informacje na ten temat przekazane są w prosty i rzetelny sposób na stronie poświęconej produktowi. Dla wygody producent umożliwia zakup butelki szklanej  na tej samej witrynie, dzięki temu od razu można wybrać komplet – osłonkę i butelkę.

osłonka na butelkę

Osłonka kosztuje 29 złotych. Można ją zamówić tutaj – klik.

Co my o tym sądzimy?

Jeśli wybieracie dla swojego dziecka butelkę szklaną i cenicie jej walory, osłonka silikonowa pozwoli zminimalizować pewne ograniczenia wynikające z materiału, jakim jest szkło. Jest starannie wykonana, lekka i praktyczna. Idealna dla osób, które cenią ekologiczne rozwiązania!

Sprawdziliśmy, przetestowaliśmy i nasza ocena jest taka:

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Jagoda Jagoda

  OOO…fajne, nie znalałam…muszę poczytać o butelkach szklanych

 2. ala ala

  fajnie ze odkrywacie takie produkty – nie znalam wczesniej

 3. Agniecha Agniecha

  genialne!

 4. Karolina Karolina

  Muszę się zainteresować butelkami szklanymi bo plastikowe rzeczywiscie to nie najlepszy wybor sa lekkie, wygodne ale jednak cos za cos

 5. Sylwia Sylwia

  Nie wiedzialam ze takie butelki sa…a co dopiero takie oslonki

 6. Dorota Dorota

  ale super te osłonki i na stronie widziałam mnóstwo kolorów – super