Seria Tytani Zielona Sowa

Na samym wstępie muszę przyznać, że nie jestem zwolennikiem e-booków. Być może dlatego, że przed komputerem i tak spędzam wystarczająco dużo czasu i kontakt z „papierową książką” to dla mnie chwila relaksu. Nie przeczę jednak, że gdybym posiadała specjalny czytnik, może zmieniłabym zdanie i piętrzące się na półkach książki wolałabym zamienić na pliki zapisywane na komputerze. Mimo moich w pewnym sensie uprzedzeń, serię „Tytani”, którą otrzymaliśmy na adres redakcji przeczytałam z dużą przyjemnością.

Darwin_i_prawdziwa_historia_dinozaurow_dNa stronie wydawnictwa Zielona Sowa możemy przeczytać:

O tym, kim byli wielcy naukowcy, można opowiedzieć inaczej – bez schematów, językiem pełnym humoru i ciekawostek, których w podręcznikach próżno szukać. Seria Tytani przybliża sylwetki najwybitniejszych naukowców – Einsteina, Galileusza, Leonarda i Darwina, kreśląc ich dokonania i odkrycia w łatwy i przystępny sposób.

I na tym recenzja mogłaby się skończyć.

Rzeczywiście historie życia wielkich tego świata, których nazwiska zna każdy, a o których często wiemy zadziwiająco mało lub opieramy swoją wiedzę na szczątkowych informacjach czy zasłyszanych, nie zawsze prawdziwych opowieściach, zostały przedstawione w taki sposób, że po całym dniu obowiązków z chęcią je przeczytałam. Duża czcionka, wiele zabawnych ilustracji, dobry podział na akapity i rozdziały sprawił, że czytanie nie było ani nudne, ani męczące. Szczerze: całkowicie wbrew mojemu nastawieniu, ciekawie spędziłam czas…

 

Dla dużych i małych

Seria Tytani i poszczególne sylwetki uczonych pozwalają dorosłemu wkroczyć w fascynujący świat nauki, a nastolatkom odbyć lekcje w niesamowitym stylu: ciekawą, niebanalną i alternatywną do tych, których zbyt często przeprowadza się w szkołach…

Czy warto czytać e-booki?

Przygodę z e-bookami mam za sobą. Nie wiem, czy stanę się miłośnikiem tej formy książek, bo mam sentyment do klasycznego ich wydania, ale proponuję Wam, żebyście sami się przekonali i zapoznali się właśnie z tę serią. Zwłaszcza jeśli z e-książkami możecie się podzielić z piętnastolatkami czy starszą młodzieżą.

Sami sprawdźcie!

Mamy dla Was dwie nagrody, umożliwiające pobranie czterech e-booków z serii Tytani wydawnictwa Zielona Sowa. Jak zdobyć nagrodę?

Wyślijcie do nas wiadomość do 10 lutego na adres konkurs@sosrodzice.pl w tytule Zielona Sowa, odpowiadając na pytanie: „Jakie odkrycie, według Ciebie, dzisiaj zrewolucjonizowałoby świat?”. Dwie najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy czterema e-bookami z serii Tytani!

Gotowi na zabawę?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. sosrodzice sosrodzice

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie. Postanowiliśmy wyróżnić dwie osoby: p. Karolinę Cebulę i p. Monikę Chyczewską. Oczekujcie na e-maila od nas :)