Scrabble Junior – czy warto kupić? Opinie

Scrabble to kultowa gra słowna, która ma wiernych fanów na całym świecie. Jest świetna na pamięć, koncentrację, pozwala rozwijać zdolności logicznego myślenia, przewidywania, do tego rozwija słownictwo i uczy kreatywności. Oprócz klasycznej wersji dedykowanej dorosłym, dostępna jest również opcja dla najmłodszych – Scrabble Junior z dwoma poziomami trudności.  Czy warto ją kupić?

Scrabble Junior dla sześciolatka

Scrabble Junior to gra, która ma szansę spodobać się dzieciom znającym literki. Jednak uwaga, nie tylko duże drukowane, ale również małe. To dlatego producent na opakowaniu poleca grę dla sześciolatków, bo w tym wieku większość dzieci zaczyna czytać. Nic nie stoi na przeszkodzie, by grą zainteresować także pięciolatka, zwłaszcza jeśli dziecko w tym wieku jest otwarte na nauką czytania i pisania.

Scrabble Junior

Tworzenie słów – dwa stopnie trudności

Scrabble Junior to gra, która pozwala na rozgrywki na dwóch poziomach.

Plansza jest bowiem dwustronna. Na jednej znajdują się pola na wzór krzyżówki. Każde dedykowane jest określonemu słowu, które można odgadnąć, patrząc na znajdujące się obok rysunki. Można też posiłkować się instrukcją obsługi dołączoną do gry.

Choć pola są już oznaczone niektórymi literami, to gra wcale nie jest prosta. Trzeba bowiem trafić na odpowiednie litery, które losujemy z woreczka. Utworzenie słowa może stanowić wielkie wyzwanie, ale jednocześnie pozwala na świetną zabawę.

Na odwrocie planszy znajdują się już typowe pola dla gry w Scrabble, które pozwalają na samodzielne tworzenie słów. Ta strona planszy dedykowana jest już starszym dzieciom, od ośmiu lat. Producent zakłada, że Scrabble będzie świetnym sposobem na rozgrywkę dla dzieci od 6 do 10 lat.

I rzeczywiście tak jest. Nasza sześciolatka świetnie się bawi, układając wyrazy. Dzięki Scrabble bardzo szybko poznała małe litery. Na razie bazuje na stronie z polami tworzącymi całe wyrazy. Myślę, że w przyszłości nieco utrudnimy sobie zabawę, korzystając z drugiej planszy.

Scrabble to kultowa gra, którą po prostu warto mieć. Jest świetnie wykonana, właściwie niezniszczalna. Spodoba się na pewno wielu dzieciom.

Cena: około 80 złotych

Nasza ocena:

 

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.