Samo się nie posprząta? Zatrudnij pomoc domową i spędź czas wspólnie z dzieckiem!

Inf. prasowa komentarzy: 0

Idealna mama chce mieć radosne, uśmiechnięte dziecko, szczęśliwego męża i zadbany dom. Uważa też, że powinna pracować zawodowo i posiadać jakieś hobby. A na to wszystko ma jej wystarczyć zaledwie doba.

Dziecko potrzebuje obecności mamy

I nie chodzi tu o taką obecność, że mama jest obok bawiącego się dziecka i właśnie wyciera kurze. Dzieci, chociaż mają ograniczoną zdolność postrzegania świata, doskonale wyczuwają subtelną różnicę między „pobądź ze mną” a „pobądź przy mnie”. Obecność mamy tylko wtedy jest prawdziwa, gdy ta ma czas bawić się razem z dzieckiem, spędzać czas według jego scenariusza, nawet jeśli będzie to polegało na oglądaniu w kółko tej samej bajki, albo budowaniu wieży z klocków tylko po to, by ją natychmiast zburzyć. Jeśli nie chcesz, by twoje dziecko w przyszłości powiedziało, że mama nigdy nie miała dla niego czasu, postaraj się zrealizować ten nieco infantylny scenariusz.

Dzieciństwo trwa bardzo krótko

Kiedy trzymasz w ramionach noworodka, wydaje ci się, że przed wami bardzo dużo czasu. Zanim dziecko podrośnie i pójdzie do przedszkola minie przecież kilka lat, jeszcze więcej, zanim pójdzie do szkoły. Niestety czas jest nieubłagany i nie daje się zatrzymać. Noworodek błyskawicznie staje się niemowlakiem, a przed upływem pierwszego roku masz w domu po prostu małe dziecko, które niemowlakiem, już na pewno nie jest. Nie odkładaj tego, co ważne na później, bo możesz przegapić coś istotnego. Postaraj się codziennie znaleźć czas na aktywną zabawę z dzieckiem. Słuchaj, co do ciebie mówi, o co prosi, jak wyobraża sobie wspólnie spędzony czas. Bądź mamą, o jakiej twoja pociecha marzy. Jeśli pracujesz zawodowo, poukładaj wszystko tak, by wieczory mogły należeć do was.

Dziecko i porządek – czy to się wyklucza?

Na pewnym etapie rozwoju dziecka utrzymanie idealnego porządku w domu może być trudne. Nawet jeśli twoje dziecko ma swój pokój, prawdopodobnie i tak zabawki będą porozrzucane po całym domu. Dodatkowo aktywny i wszędobylski maluch nie da ci szans na umycie okien, podłóg czy wytarcie kurzu ze wszystkich półek. Nie powinno cię to dziwić ani frustrować, tak po prostu jest. Pół biedy, jeśli maluch sypia w dzień, małymi kroczkami doprowadzisz dom do przyzwoitego wyglądu. A co jeśli już nie sypia? Nie udawaj sama przed sobą, że dasz radę posprzątać przy dziecku. Niejedna mama przekonała się, że sprzątanie, gdy za oknem świeci słońce, a maluch błaga o plac zabaw, jest utopią. Dziecko marudzi, ty sprzątasz w pośpiechu, żeby zdążyć wyjść na spacer przed zachodem słońca. Czy to naprawdę ma sens?

Poszukaj sojusznika w sprzątaniu

W zasadzie masz dwa wyjścia. Albo znaleźć kogoś, kto zaopiekuje się dzieckiem, gdy ty będziesz sprzątała, albo zatrudnić kogoś, kto posprząta, gdy ty będziesz spędzała czas z dzieckiem. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza. Profesjonalista, który trudni się sprzątaniem, ma wypracowane metody na optymalizowanie czasu pracy przy jednoczesnym perfekcyjnym sprzątaniu. Przyniesie ze sobą swoje środki czystości lub użyje twoich, jeśli masz takie życzenie. Posprząta te pomieszczenia w

domu, które ty wybierzesz. Stawiając na pomoc domową (zobacz: www.pomocedomowe.pl) z łatwością wygospodarujesz czas dla dziecka i oszczędzisz sobie ciężkiej pracy. Tak naprawdę mało która kobieta lubi sprzątać. Ty też szybko się przekonasz, że zabawa z dzieckiem to lepsza alternatywa. Spędzaj czas na tym, co jest naprawdę ważne. Sprzątanie zostaw fachowcom.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.