Safe Sippy 2w1

Safe Sippy 2 w 1 to z jednej strony kubek niekapek, z drugiej kubek ze słomką. Producent Kid Basix umożliwia błyskawiczną zamianę niekapka w kubek ze słomką i na odwrót. Wszystko bez potrzeby wymiany nakrętki, ale poprzez zamianę zaworka znajdującego się w miejscu niewidocznym, pod częścią, z której pije dziecko.

Stal nierdzewna

SONY DSC

Najważniejsza cecha kubka Safe Sippy 2w1 to wykonanie z wysokiej jakości stali nierdzewnej (która podczas podgrzania nie wydziela żadnych substancji, pozwala zachować maksymalną higienę i bezpieczeństwo stosowania). Poza tym wielkim plusem jest uwolnienie produktu od BPA i ftalanów (niektóre wyniki badań sugerują, że ftalany mogą zaburzać pracę organizmu, zwłaszcza wydzielanie hormonów i prowadzić w ten sposób do poważnych chorób).

Pokrowiec z tworzywa

SONY DSCButelka posiada ciekawy pokrowiec z tworzywa (termo-plastikowa guma), który z jednej strony chroni przed utratą temperatury, dzięki temu napój latem się nie nagrzewa, a zimą dłużej pozostaje ciepły, z drugiej kolorowa obudowa zapewnia ciekawy design oraz skutecznie chroni butelkę przed uszkodzeniami, na przykład w trakcie zrzucenia jej na podłogę.

Plusem jest również dostępność kubka w różnych kolorach.

Wiek a waga

Safe Sippy 2w1, według producenta, nadaje się dla dzieci od szóstego miesiąca życia. Według mnie, sprawdzi się raczej w przypadku starszych maluchów. Również ze względu na swoją wagę. W porównaniu do butelek wykonanych z tworzyw sztucznych, kubek ze stali nierdzewnej jest cięższy i przez to mniej poręczny. Córka po chwyceniu go od razu zwróciła uwagę na jego wagę.

Sposób picia

Producent proponuje dwie opcje: kubek niekapek (czyli umożliwia picie poprzez przechylenie kubka) lub kubek ze słomką (bez opcji „niekapka”, kubek musi być ustawiony pionowo, bez podnoszenia). Niestety jeśli zapomnimy założyć specjalną osłonkę, to przy opcji „kubek ze słomką” musimy liczyć się z tym, że część zawartości kubka wyleje się.

Ustnik

SONY DSCAtutem kubka jest mocny dzióbek, który jest właściwie niezniszczalny, w przeciwieństwie do giętkich i cienkich słomek, które zdecydowanie łatwiej przegryźć. Dodatkowo ustnik ma być lepszy dla zgryzu niż szerokie dzióbki stosowane w wielu kubkach niekapkach ze względu na to, że zapewnia lepsze ułożenie warg w trakcie picia z kubka. Kubek ma w ten sposób nie ingerować w rozwój podniebienia u dziecka.

Rączki

Safe Sippy posiada rączki, ułatwiające chwytanie, które łatwo można zdjąć. Wcięcie w kubku pozwala na wygodne chwytanie kubeczka przez starsze dzieci.

Mycie

Safe Sippy nie przynosi problemów z myciem. Kubek pozbawiony jest trudnych miejsc. Można go szybko oczyścić z osadów i pozostałości napojów. Butelkę można również myć w zmywarce. Pojemność 330 ml.

Cena

Przed zakupem może odstraszać jednak cena: 64 złotych to dość sporo, by można było „lekką ręką” nabyć ten produkt.

Szczegóły www.babyuniverse.com.pl

Moja ogólna ocena

(gwiazdkę odejmuję za: wagę, cenę oraz brak opcji kubek niekapek ze słomką)

 

 

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. gixor gixor

    No ja własnie stałam się nieszczekliwym posiadaczem co prawda nie tej opisanej ale tej samej formy chodzi o Kid Basix Butelka Ze Stali Nierdzewnej Dla Dziecka Safe Sporter

    Pierwsze co to został on wyprodukowany w chinach, po drugi po prostu wali plastikiem(nakrętka i ustnik plastikowy) a zwłaszcza silikonowa osłona co może wskazywać że produkt jest toksyczny dla dziecka. Jakoś wykonania tez jest bardzo kiepska, według mnie jest to naciąganie. Na amazonie też nie ma dobrych recenzji ten produkt.