Rzepy, wsuwki czy sznurówki? Co wybrać?

Inf. prasowa komentarzy: 0

Wybierając obuwie dla małego łobuziaka często stajemy przed nie lada trudnością. Który model najlepiej się sprawdzi? Co wybrać: trampki dla chłopca czy może klasyczne wsuwki? Kiedy najlepiej sięgać po obuwie zapinane na rzepy?

Obuwie na rzepy – dla każdego aktywnego malucha

Obuwie na rzepy to doskonałe rozwiązanie dla każdego kilkulatka, który uczy się samodzielności. Tego typu obuwie dodatkowo pozwala na zachowanie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie nawet najbardziej dynamicznych aktywności na placu zabaw, rowerku biegowym czy hulajnodze. Obuwie na rzepy zazwyczaj dostępne jest w kilku modelach: poniżej i powyżej kostki tak, aby każdy rodzic mógł samodzielnie podjąć decyzję, który rodzaj buta sprawdzi się u jego pociechy lepiej. Należy mieć na uwadze, że jeśli nie jesteśmy pewni, jakie obuwie będzie najlepsze dla naszego dziecka lub niepokoi nas sposób, w jaki dziecko stawia stopy, zawsze warto skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą.

Zazwyczaj obuwie na rzepy jest najlepszym rozwiązaniem w okresie jesienno-zimowym, ponieważ zapewnia stabilność oraz ciepło. Sportowe obuwie na rzepy w wersji sandałowej to przewiewny i wygodny wybór na letnie miesiące. Warto pamiętać, że tak samo jak model obuwia, liczy się to, z jakich materiałów zostało ono wykonane. Skórzane obuwie nie zawsze będzie najlepsze: znacznie trudniej utrzymać je w czystości i może nie być tak giętkie, jak obuwie z tworzywa sztucznego.

Wsuwki – idealne rozwiązanie dla przedszkolaków i juniorów

Wsuwane buty wybierane są zazwyczaj przez rodziców przedszkolaków jako obuwie na co dzień do przedszkola, a także jako kapcie. Uniemożliwiają poślizgnięcie się, są niemal niewyczuwalne na nodze i dostępne są w wielu atrakcyjnych modelach i wzorach kolorystycznych. Nie wszystkie jednak wsuwki wygodnie się zakłada, przez co nie wszystkie maluchy samodzielnie będą sobie radzić z ich założeniem. Warto pamiętać, aby regularnie sprawdzać, czy dziecko przypadkiem nie wyrosło z obuwia typu wsuwki: łatwo to przeoczyć, tymczasem fizjoterapeuci zalecają, aby zawsze stopa dziecięca miała nie więcej niż 1 cm luzu i nie mniej niż 0,5 cm.

Wsuwki mogą być wykonane z różnorodnych materiałów wierzchnich: do najpopularniejszych zaliczana jest bawełna, skóra, zamsz i materiały elastyczne, które dodatkowo utrzymują obuwie na małej stópce.

Sznurowane obuwie dla starszych dzieci

Trampki dla chłopca to tyle klasyczny, co wygodny wybór. W HalfPrice znajdziesz mnóstwo wzorów modnych i wygodnych trampek dla najmłodszych. Sklep ten oferuje oryginalne produkty renomowanych producentów w okazyjnych cenach, nierzadko zbliżonych do tych oferowanych przez sklepy sieciowe na swoje produkty. Sznurowane obuwie warto kupować głównie dzieciom, które już potrafią samodzielnie wiązać sznurówki. Dla młodszych przeznaczone są modele, w których sznurówki pełnią wyłącznie ozdobną rolę, a z boku but zapinany jest na zamek błyskawiczny.

Podobnie jak w przypadku wsuwek, także i tutaj konieczne jest regularne sprawdzanie, czy stopa dziecka ma odpowiednio dużo miejsca. Przy okazji warto zawsze przed zakupem sprawdzić, czy dane obuwie ma dostatecznie giętką podeszwę, tzn. czy zgina się ona tak, aby nie powodować dyskomfortu i nie zaburzać fizjologicznego sposobu chodzenia.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*