RUSZ POWIETRZEM Z BUGGYGYM!

Stowarzyszenie BuggyGym promujące na co dzień zdrowy tryb życia wśród mamy z małymi dziećmi, rozpoczęło właśnie nowy projekt – RUSZ POWIETRZEM Z BUGGYGYM! Coroczna edycja akcji „Zima nie jest zła” została wzbogacona o bardzo ważny w ostatnich latach temat – zanieczyszczenie powietrza w okresie zimy. Instruktorki BuggyGym uwielbiają ludzi, sport i piękną przyrodę przez cały rok, dlatego też pragną poza regularnymi treningami na świeżym powietrzu rozpowszechniać wiedzę na temat zanieczyszczenia naszego powietrza, jego źródłach i skutkach zdrowotnych, a także pokazać w jaki sposób indywidualne decyzje mogą przyczynić się do poprawy sytuacji, a co za tym idzie – stanu zdrowia i komfortu życia nas samych oraz naszych najbliższych.

 

Projekt RUSZ POWIETRZEM Z BUGGYGYM obejmuje kilka miast na Śląsku – jednego z najbardziej problemowych obszarów w Polsce, jeśli chodzi o smog. Główne działania to: kampania internetowa, edukacja w szkołach podstawowych, treningi w maseczkach antysmogowych oraz rozpowszechnianie plakatów i ulotek uświadamiającą rodziców małych dzieci jak ważne jest dbanie o zdrowie całej rodziny podczas smogu, jak przeciwdziałać i zapoznać się z nową ustawą przeciwsmogową.
Uwieńczeniem przedsięwzięcia będzie wydarzenie plenerowe na terenie całej Polski – ZIMA NIE JEST ZŁA, już 20 stycznia! W wielu polskich miastach rodzice z małymi dziećmi spotkają się na wspólnym spacerze z elementami treningu BuggyGym. Spacer zakończy się warsztatami na temat smogu oraz wspólnym odpoczynkiem w kawiarni lub innym zaprzyjaźnionym miejscu. Będzie również wiele atrakcji dla dzieci i rodziców – dobra zabawa gwarantowana:) Wydarzenie odbędzie się w następujących miastach: Białystok, Czerwionka- Leszczyny, Cieszyn, Gliwice, Kalisz, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Świerklaniec, Tychy.

To będzie niezapomniane wydarzenie! Zapraszamy gorąco do uczestnictwa – więcej szczegółów na http://www.buggygym.pl/rusz-powietrzem-z-buggygym/.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy