Rummikub, czyli gra strategiczna dla całej rodziny

Są takie gry, po które sięga się z przyjemnością. Niezawodnie umilą nam każdą wolną chwilę, czy to w przypadku niepogody, czy to podczas długich zimowych, a nawet letnich wieczorów. Jednym z hitów z tej kategorii jest Rummikub.

Na czym polega Rummikub?

Gra jest polecana dla 2 do 4 osób. Kategoria wiekowa powyżej 7 lat (najmłodsze dzieci mogą mieć pewny problem ze zrozumieniem zasad, jednak już około ośmioletnie i starsze raczej „łapią” je bez trudu). Rummikub to doskonała propozycja dla całej rodziny.
Gra składa się ze 104 kostek w czterech różnych kolorach. Każda kostka jest ponumerowana, widnieje na niej liczba od 1 do 13. W zestawie mamy także 3 jokery, które pozwalają na zamianę na każdą liczbę. Dodatkowo mamy cztery tabliczki i stojaki na kostki.
Gra polega na pozbyciu się wszystkich posiadanych kostek.

Rummikub

Zaczynamy od wylosowania 14 płytek i ułożeniu ich na swojej podstawce (taka Scrabble w wersji liczbowej). Następnie chodzi o to, by stworzyć zestaw klocków składających się z kolejnych cyfr lub pogrupować klocki kolorystycznie. Możemy wyjść z rozgrywki, gdy ułożymy 30. Najciekawszym momentem są manipulacje opisane szczegółowo w instrukcji.

Gra jest o tyle ciekawa, że polega na jednym schemacie, ale daje nieskończenie wiele możliwości przeprowadzenia rozgrywek. Każde rozdanie może właściwie wszystko zmienić, dlatego zabawa jest emocjonująca do samego końca. W związku z tym, że rozgrywka ma charakter losowy, naprawdę wszystko może się zdarzyć.

Dobre wykonanie

Gra jest dobrze wykonana. Czasami stojak, zwłaszcza na dywanie, może być niestabilny, ale to szczegół. Zawsze można przenieść się do stołu. ;)

Czego uczy (wymaga) gra?

Rummiklub to gra strategiczna, wymaga spostrzegawczości, pomysłowości, logicznego myślenia i szczęścia.

Gra zapewnia rozrywkę na długi czas, trudno się nią znudzić. Polecamy. Doskonała dla dzieci, dorosłych i seniorów. Idealna do rozgrywek w każdym wieku. Posłuży przez lata.

 

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*

Nie weryfikujemy opinii dodawanych w komentarzach. Nie wiemy od kogo pochodzą, czy zamieszczają je osoby, które kupiły dany produkt, czy też nie.