Rozstępy po ciąży – działaj od razu

W ciąży zmienia się sylwetka i proporcje ciała. W krótkim czasie zyskujemy kilka-kilkanaście kilogramów. To idealne warunki dla rozstępów, które pojawiają się szczególnie w tych obszarach, w których skóra narażona jest na największe przeciążenia mechaniczne w postaci rozciągania – na brzuchu, biuście, udach, pośladkach. Co zrobić, gdy pojawią się rozstępy po ciąży? Jakie metody warto wypróbować?

Rozstępy po ciąży – najlepszy krem z retinolem

Najskuteczniejszy na rozstępy po ciąży jest krem z kwasem witaminy A. Niestety zakazany w ciąży. W okresie karmienia piersią można stosować, ale ostrożnie, nie są zalecane duże dawki.

Preparaty z retinolem zapisywane są przez lekarza. Przed rozpoczęciem stosowania warto skonsultować ze specjalistą wszelkie wątpliwości.

Podczas stosowania kremów z witaminą A trzeba liczyć się ze skutkami ubocznymi (zaczerwienienie, łuszczenie), które najczęściej mijają, gdy skóra się przyzwyczai do nowej pielęgnacji.

rozstępy po ciąży

Jak usunąć rozstępy po ciąży?

Specjaliści są zgodni – im wcześniej rozpoczniemy działać, tym lepiej. Rozstępy po ciąży w gabinecie dermatologa możemy usuwać już po 6 tygodniach po porodzie. W tym celu zazwyczaj poleca się laser frakcyjnych w wersji frakcyjnej radiofrekwencji i laseru bromkowo-miedziowego.

Dzięki wnikaniu światła wgłąb skóry inicjowane jest proces naprawczy, dochodzi do zwiększenia produkcji kolagenu i poprawy kondycji skóry.

Generalnie stosowanie fal radiowych i laserów u kobiet po ciąży, karmiących piersią jest możliwe. Warto przed zabiegiem sprawdzić, czy nie ma innych przeciwwskazań w tym temacie. Trzeba również pamiętać o tym, że skóra kobiet po ciąży karmiących piersią może reagować w nieoczekiwany sposób, wszystko za sprawą wahań hormonalnych.

Dobrą metodą usuwania rozstępów po ciąży jest użycie kwasów chemicznych, które złuszczają skórę i motywują organizm do odbudowy uszkodzonych warstw. O ile stosowanie peelingów w okresie karmienia piersią (po ciąży) nie jest zabronione, o tyle trzeba mieć na uwadze, że skóra będzie bardziej wrażliwa w tym okresie.

Na rozstępy po ciąży dobra będzie także dermabrazja. Można ją stosować również w okresie karmienia piersią. Jednak, podobnie jak w przypadku powyższych metod, trzeba wziąć pod uwagę podrażnienia i nieoczekiwaną reakcję skóry na wykonane zabiegi. Z powodu tego ryzyka wielu ekspertów zaleca wizytę w celu usunięcia rozstępów dopiero po zakończeniu karmienia piersią. Chociaż nie brak głosów, że nie trzeba tak długo czekać.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Jolanta Jolanta

    W czasie ciąży ogólnie smarowałam ciało kremem, takim zwykłym z drogerii, by skóra była nawilżona i nie pękała. No ale i tak gdzieniegdzie pojawiły się te piorunki jak ja to nazywam. Je już smarowałam specjalistycznym kremem nano one, który odbudowuje komórki.