Jak poznać płeć nienarodzonego dziecka? To najszybszy sposób

Wielu rodziców chce poznać płeć dziecka jeszcze przed jego przyjściem na świat.

Dla większości z nich to bardzo ważna informacja, zwłaszcza, gdy oczekuje się drugiego dziecka i chce się spełnić marzenia w tym zakresie.

Ciekawość jest tak duża, że przyszła mama lub  tatuś często decydują się na dodatkowe metody sprawdzenia, czy urodzi się chłopiec czy dziewczynka.

Jak można sprawdzić płeć dziecka?

domowy test sprawdzający płeć dziecka

domowy test sprawdzający płeć dziecka

Kiedy można rozpoznać płeć dziecka?

 • domowy test sprawdzający płeć dziecka – około 6 tygodnia ciąży – brzmi nieprawdopodobnie? Jednak jest to możliwe. Dzięki specjalnemu testowi, który można przeprowadzić samodzielnie w domu, bez konieczności wizyty w gabinecie lekarskim. W jaki sposób? Wystarczy niewielka próbka porannego moczu naniesiona za pomocą pipetki na specjalne okienko. Test wykrywa w moczu obecność hormonu, który tam się pojawia tylko w sytuacji, gdy na świat ma przyjść chłopiec. Metoda ta daje 99,8% pewności. Koszt testu około 200 złotych.
 • badanie USG u lekarza- wykonane w zależności od sprzętu i umiejętności lekarza od 12 tygodnia ciąży do 20 tygodnia ciąży – daje pewność na poziomie 99%. Doświadczony lekarz jest w stanie z dużym prawdopodobieństwem powiedzieć, jakiej płci jest dziecko.

Poza tym istnieje wiele stereotypów i wierzeń dotyczących płci dziecka przekazywanych przez lata z pokolenia na pokolenie. Jednak wszystkie te mniej lub bardziej znane metody należy traktować jako wróżby, a nie prawdziwe informacje, które można brać pod uwagę gdy kompletujemy wyprawkę dla dziecka.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Ania Ania

  W 17 tyg. dowiedziałam się, że będziemy mieć córeczkę :)

  • Dorota Dorota

   I od razu zaczęłaś kompletować wyprawkę? Czy poczekałaś do kolejnego badania?

   Ja o córkach (dwóch) dowiedziałam się dość szybko, ok 11-12 tygodnia.

 2. Ewa Ewa

  Byłam ciekawa płci dziecka. Nie chce mi się jednak wierzyć, że już w 6 tygodniu można to sprawdzić za pomocą domowego testu ;)

  • Dorota Dorota

   Można. Skonsultowane z lekarzami.
   Jednak wynik tak jak widać. 100% to przy porodzie ;)

 3. Myszka Myszka

  Z mężem mamy 3 dzieci:) Pierwsza jest dziewczynka choć dość znany lekarz w naszej okolicy mówił kilkakrotnie, że będzie chłopiec, ale pod koniec ciąży sam już zwątpił i stwierdził, że nie wie…
  Przy kolejnym dziecku zmieniłam lekarza na takiego młodego, ale dobrze zapowiadającego się, który odbierał mój pierwszy poród. Wtedy też usłyszałam o tym teście z moczu na płeć dziecka i zapytałam o ten test lekarza, a ten mnie wyśmiał, że to tylko ludzi naciągają na pieniądze i że pierwszy raz o czymś takim słyszy (to było 3lata temu). Nie poruszałam z Nim więcej tego tematu, a mąż i tak postawił na swoim i kupił taki test przez internet (kosztował chyba ok. 150zł i wyglądał inaczej od tego na rysunku – to był taki pojemnik na mocz i proszek, który się wsypywało). Wyszło nam, że będzie syn ale nikomu nie mówiliśmy – mój lekarz dopiero pod koniec ciąży również potwierdził, że będzie syn i tak też było:)
  Za tydzień minie rok jak urodziłam 3dziecko – córeczkę:) Lekarz został ten sam i od samego początku ciąży twierdził, że będzie chłopiec i z dumą podarował mi zdjęcie 4D z USG na którym pokazywał mi siusiaczka;) choć cały czas z mężem mieliśmy przeczucie na córeczkę. W drugiej połowie ciąży byłam na badaniach genetycznych w poradni prenatalnej w Bydgoszczy i gdy doświadczony lekarz robił USG to zapytałam go o płeć i bez wahania odpowiedział, że będzie… zdrowa dziewczynka:)
  Także ja wychodzę z założenia, żeby nie nastawiać się za bardzo na płeć, bo można samemu sobie zrobić niespodziankę;) Ja kupując wózek i inne przybory wiedziałam, że chcę mieć więcej dzieci więc wybierałam kolory neutralne, pasujące zarówno do chłopca jak i do dziewczynki:)

  • Dorota Dorota

   Myszka, jesteśmy z Bydgoszczy, więc tym bardziej zaciekawił nas Twój komentarz.
   Co do meritum – zapytałam swojego lekarza, zanim napisaliśmy o tych testach, czy mogą być one skuteczne.
   Odpowiedział, że tak, ale takie za 2000 złotych, nie za 200 ;)

 4. Marta85 Marta85

  Super sprawa. Polecam , ja robiłam inny niż ten który tu pokazano, wynik jest na 90 % pewny.

 5. Jolka Jolka

  Polecam test Intelligender, jak dla mnie sprawdził się w 100 %. Pozdrawiam