Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się zgodnie z planem 1 września. 1 września przypada w czwartek. W piątek dzieci pójdą do szkoły na tradycyjne, choć w praktyce organizacyjne lekcje, następnie odpoczną w dwa wolne dni, by w poniedziałek po weekendzie znowu powrócić do szkoły. W pierwszych dniach września będą odbywać się lekcje wprowadzające, by po kilku dniach wrócić do powtórzeń i tradycyjnej nauki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Jak będzie wyglądać rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023?

Wszystko na to wskazuje, że rozpoczęcie odbędzie się tradycyjnie, bez reżimu sanitarnego, limitów, maseczek i innych obostrzeń, do których byliśmy przyzwyczajani w latach ubiegłych.

Pierwszy dzień szkolny to tradycyjny apel, zazwyczaj organizowany dla całej szkoły lub w przypadku liczniejszej społeczności uczniowskiej – wybranych roczników.
Najczęściej rozpoczęcie odbywa się w godzinach porannych o 8, 9 czy 10.

Apelowo

Tradycyjnie na 1 września, na rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dzieci przychodzą apelowo. Powinny mieć na sobie białe bluzki, koszule, z długim lub krótkim rękawem (w zależności od pogody) i ciemne – czarne lub granatowe spodenki lub spódniczki. To tradycyjny strój.

Dzisiaj jednak często wielu rodziców robi od strojów apelowych odstępstwa i decyduje się po prostu przygotować córce lub synowi elegancki ubiór, niekoniecznie apelowy. Dziewczynki często zakładają sukienki, na przykład białe, a chłopcy jeansy i koszule. Dawne „lakierki” coraz częściej zastępują wygodne obuwie sportowe.

Kiedy plan lekcji?

Choć w niektórych szkołach udostępnia się (dla wygody) plany lekcji wcześniej, na przykład umieszczając je na stronie www, to tak naprawdę większość dzieci poznaje swoje plany lekcji pierwszego dnia szkoły.

Po apelu klasy udają się do sal lekcyjnych, gdzie otrzymują plany lekcji. Mogą się z nimi zapoznać. Nauczyciel tłumaczy ewentualne niejasności. W pierwszych dniach szkoły poszczególni nauczyciele dzielą się harmonogramami prac oraz swoimi wymaganiami dotyczącymi uczniów.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.