Rowerek biegowy First Bike

Na adres redakcji otrzymaliśmy rowerek biegowy FirstBIKE. Postanowiliśmy go dla Was dokładnie sprawdzić. Nie szczędziliśmy ani własnych sił, ani testowanej biegówki i wybraliśmy się na wycieczki poza miasto, my na tradycyjnych rowerach, nasza trzyipółletnia testerka na rowerku FirstBIKE – do lasu, na plażę, po równej i nierównej nawierzchni. Intensywnie spędziliśmy czas. I wiemy już, czy warto i czy jest to dobry produkt.

Oto nasze opinie.

Dla kogo?

firstbike-greenFirstBIKE to rowerek przeznaczony dla dzieci od 2 do 5 lat. Czy sprawdza się w tej kategorii wiekowej?

Rowerek testowała trzyipółlatka, wcześniej jeżdżąca już na rowerku biegowym z pompowanymi kółkami, hamulcem i podstawką na nóżki. Pierwsze co rzuciło się w oczy to niska waga rowerka. FirstBIKE jest lekki (3,9 kilograma razem z hamulcem) i bez trudu poradzi sobie z jego podnoszeniem nawet drobne dziecko. To ważne, bo wpływa na poczucie bezpieczeństwa w trakcie podróży i decyduje o tym, czy dziecko może czuć się samodzielne w trakcie jazdy.

Czy rowerek jest bezpieczny?

Na rowerku nasza testerka jeździła w kasku (dla nas to część obowiązkowa ubioru małego rowerzysty, jednak każdy decyduje sam, czy zakłada kask zalecany przez ekspertów dla dzieci). Dziewczynka wprawiona długą jazdą na biegówce, bez trudu opanowała jazdę na tym rowerze. Czy jednak łatwość obsługi FirstBIKE ma bezpośrednie przełożenie na bezpieczeństwo?

Na pewno rowerek nie ma ostrych krawędzi.

Poza tym posiada ograniczoną możliwość skrętów kierownicą, co zauważyła od razu nasza testerka jeżdżąca wcześniej na rowerze bez tej opcji. W ten sposób rowerek ma pomagać w utrzymaniu jednego toru jazdy.

SONY DSCBezpieczeństwo zapewnia również hamulec ręczny (tylny) montowany tradycyjnie przy prawej rączce roweru (co może być niestety pewnym utrudnieniem dla dzieci leworęcznych).  Siłę hamowania można regulować. Obsługa hamulca po kilku próbach dla naszej testerki okazała się bezproblemowa.

Elastyczna rama z kolei absorbuje wstrząsy, co ma według producenta, dodatkowo chronić delikatny kręgosłup malca.

Odblaskowe naklejki zapewniają dobrą widoczność rowerka po zmroku lub w trakcie jazdy we mgle.

Dodatkowo rowerek ma błotniki, które zabezpieczają dziecko przed jazdą w niesprzyjających warunkach pogodowych.

Wytrzymałość

SONY DSCTrudno obiektywnie oceniać wytrzymałość po kilku tygodniach testów, dlatego ocena musi być niepełna (jednak jeśli z czasem nasza opinia się zmieni, na pewno o tym poinformujemy), jednak mimo to podejmiemy się trudu jej przedstawienia.

Producent informuje, że materiał, z jakiego powstają rowerki jest trwały, bo zawiera dodatek włókna węglowego. Jak to wygląda w praktyce? Rowerka nie wzrusza właściwie nic: rzucanie nim, upadki (zdarzyły nam się co najmniej dwa), także próby podejmowane przez rodziców, by naruszyć jego konstrukcję. Wydaje się, że pod tym względem nie ma żadnych zastrzeżeń.

Regulacja wysokości siodełka

Ogromnym plusem jest możliwość regulacji wysokości siodełka przy pomocy pokrętła pod siedzeniem. Nie potrzeba żadnych narzędzi, ale…odrobina siły. Mechanizm jest dość prosty, ale przy mocnym dokręceniu wymaga skupienia po stronie rodzica.

Dodatkowo najmłodsze dzieci mogą korzystać z możliwości obniżania siodełka poprzez zakup specjalnego elementu umożliwiającego to.

Gadżety

SONY DSCDo rowerka można dokupić dzwonki (29 złotych) , koszyczki (45 złotych), kamizelki odblaskowe (25 złotych), a nawet nartę umożliwiającą poruszanie się po śniegu (99 złotych).  Rowerek biegowy dostępny jest w kilku ciekawych kolorach.

Jedyny minus to…niestety cena: 399 złotych. W zestawieniu z jakością nie budzi jednak zastrzeżeń.

Gwarancja

Producent daje dożywotnią gwarancję na ramę i widelec oraz pięcioletnią gwarancję na wszystkie pozostałe części.

Choćbyśmy chcieli się przyczepić, niestety nie mamy do czego…

Zasłużona maksymalna ocena!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Uka Uka

  Ale dlaczego on jest taki drogi????

 2. iga iga

  Fajny rowerek, chyba najfajniejsze jest to, że jest taki lekki i tak łatwo można podwyższać siodełko.Jak dla mnie czad!

 3. t.vik t.vik

  Nic o producencie? Nic o materiałach, z których został zrobiony? Nic o atestach? Szkoda.

 4. l6nka l6nka

  „25 złote” do poprawki :) literówki kochani! Literówki!

 5. mama_Lenki mama_Lenki

  Mamy ten rowerek i z zachwytem patrzymy jak nasza 2,5 letnia córka na nim popyla. Jest rzeczywiście niezniszczalny i leciutki. Między innymi ze względu na wagę go wybraliśmy. Myślałam, że będę musiała go w połowie spaceru nosić, ale młoda nie chce z niego zsiadać wcale. Bezproblemowe podwyższanie siodełka też ważne. U nas opcja użyta już kilka razy, a młoda ma rower od wiosny. Dla nas HIT! Poleciliśmy już kilku znajomym i też są bardzo zadowoleni.