Rodzice gejów i lesbijek mają głos

Z różnych ankiet wynika, że niespełna 60% rodziców gejów i lesbijek zna prawdę o orientacji seksualnej swoich dzieci. Ponad 40% osób o odmiennej orientacji seksualnej ukrywa ten fakt przed swoimi rodzicami, tym sposobem wykluczając ich z dzielenia z nimi ważnych obszarów codziennego życia.600_pionowe_kampania_homofobiaOd 1 marca rusza kampania „Rodzice, odważcie się mówić”, która skupia się na odczuciach rodziców osób homoseksualnych i biseksualnych. Inicjatorem akcji plakatowej jest Kampania Przeciw Homofobii. Jedną z trzech głównych jej twarzy jest aktor Jan Kowalski z synem.

Plakaty z twarzą matki, ojca i obojga rodziców z dziećmi zawisną na miesiąc w 140 miejscach w największych miastach: Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Poznaniu. Na plakatach będą eksponowane hasła „Córka nauczyła mnie odwagi”, „Syn nauczył mnie, jak ważne jest być sobą”, „Córka nauczyła nas mówić otwarcie”.

Patronat nad akcją objęły Wicemarszałkini Sejmu Wanda Nowicka, Pełnomocniczka Rządu do spraw Równego Traktowania Agnieszka Kozłowska-Rajewicz oraz Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. witulkowa witulkowa

    Skandal.

Polecane tematy