Robopark w Toruniu – fantastyczna rozrywka dla całych rodzin

Ponad 70 robotów, w tym eksponaty z ubiegłorocznych targów CES w Las Vegas od piątku 26 lutego można oglądać w Centrum Handlowym Toruń Plaza. Do 3 kwietnia będzie tam gościł Robopark, który udowadnia, że technologia przyszłości jest wśród nas już obecna. Teatr robotów, błyskawice Tesli czy strefa VR to tylko niektóre atrakcje, jakie można tam zobaczyć.

Już na wejściu roboty z sektora usługowego powitają Państwa na ekspozycji. Można z nimi porozmawiać, a z robotami towarzyszącymi nawet zatańczyć!

Robopark prezentuje także: robo-artystów, aktorów, prezenterów telewizyjnych, a nawet sportowców.

Wśród niepowtarzalnych eksponatów sprowadzonych prosto z targów CES 2020 na ekspozycję w Toruniu zasłużone miejsce zajmuje również czworonożny Unitree A1, który może pochwalić się swoją sztuczną inteligencją i dokładnym odwzorowaniem zachowań psów.

Kolejną nowostką jest ostatnia generacja Promobota — ROBO-C

Dzięki nowoczesnej technologii ROBO-C odwzorowuje w realistyczny sposób mimikę twarzy.

W Roboparku zapomnicie o zabawkach i nieinteraktywnych gadżetach — to już przeszłość!
Spędzicie tu wyjątkowy czas całą rodziną, zanurzając się we wspaniałym świecie przyszłości, w którym najnowsze technologicznie roboty żyją w harmonii wraz z ludźmi!

Robopark w Toruń Plaza to zdecydowanie unikatowe miejsce na mapie miasta. Trudno szukać podobnej oferty nie tylko w okolicy, ale i w całej Polsce. Do Torunia przyjechał z Rzeszowa, a po wizycie w Grodzie Kopernika ruszy w dalszą podróż. W tym roku zahaczyć ma jeszcze m.in. o Finlandię i Stany Zjednoczone. To właśnie w Roboparku na wyciągnięcie ręki mamy to, co na co dzień widzimy jedynie w telewizji. Z jednej strony mamy tu do czynienia z nowoczesnością, a z drugiej – nauką. Jednym z celów, jakie przyświecają temu miejscu, jest bowiem oswojenie młodzieży z nowoczesną technologią.

Zdaniem organizatorów przyszłość będzie związana z technologią. Roboty, świat IT już teraz towarzyszą nam w życiu codziennym, a w ciągu najbliższych 10 lat ich udział jeszcze się zwiększy. Organizatorzy chcieliby zasiać w dzieciach zamiłowanie do technologii i pokazać, że coś takiego w ogóle istnieje.

Robopark w Toruń Plaza

To jedyne takie miejsce w Polsce, w którym technologię można nie tylko zobaczyć, ale też samemu się z nią zmierzyć. Robopark to ponad 70 unikalnych eksponatów z całego świata, reprezentujących różne generacje robotów. Rok temu Robopark gościł w Bydgoszczy i zdecydował się powrócić do naszego regionu. Tym razem padło na Toruń.

– Nasi goście bardzo pozytywnie zareagowali na nasze muzeum. Dostawaliśmy wiele wiadomości, gdzie było widać chęć ponownego zwiedzenia ekspozycji – tłumaczy menadżer muzeum, Tomas.

Robopark mieści się na piętrze Centrum Handlowego Toruń Plaza przy ul. Broniewskiego. Ekspozycję można zwiedzać codziennie, za wyjątkiem poniedziałków, w godz. od 10:00 do 19:00. Możliwe są zarówno wycieczki indywidualne, jak i grupowe. Bilety można kupić w kasie stacjonarnej lub na stronie internetowej Roboparku.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.*