Robaki u dzieci – naturalne sposoby usuwania

Istnieje dość odważna teoria, mówiąca o tym, że właściwie wszystkie dzieci uczęszczające do żłobków czy przedszkoli na pewnym etapie swojego życia są nosicielami pasożytów. Według wielu ekspertów, robaki u dzieci występują bardzo często, a świadomość ich obecności dotyczy tylko niewielkiej liczby przypadków.

Przyczyn tak niskiej rozpoznawalności pasożytów jest sporo. Jedną z ważniejszych jest wstyd i poczucie, że ten temat na pewno nas nie dotyczy. Skutek jest niestety smutny – leczenie wielu chorób i objawów – alergii, AZS, przewlekłego kaszlu – w nieskończoność, bez dotarcia do prawdziwej przyczyny problemu.

Na szczęście obok bardzo skutecznych farmakologicznych metod na robaki, istnieją naturalne sposoby na pasożyty u dzieci, stosowane przez niektórych rodziców w ciemno, na wszelki wypadek, gdyby okazało się, że dziecko rzeczywiście jest nosicielem. Nie ma wątpliwości, że lepszym rozwiązaniem jest zlecenie badań na pasożyty (często niezbędne są wielokrotne badania) w dobrym laboratorium niż leczenie „na wszelki wypadek”.

Robaki u dzieci – naturalne sposoby na glisty

Poniższe sposoby pozwalają naturalnie usunąć glistę ludzką.Mają wielu zwolenników, jednak warto zachować ostrożność w trakcie ich stosowania i skonsultować się z lekarzem – szczególnie jeśli problem dotyczy małych dzieci.

robaki u dzieci

 • Jedną cebulę rozdrobnić (pokroić), zalać 1 szklanką wrzątku, odstawić na 12 godzin. Następnie przecedzić. Pić po 1/2 szklanki dziennie przez 5-7 dni.
 • Zjeść na czczo 200 g pestek dyni.
 • W szklance mleka na maleńkim ogniu zagotować 10 oczyszczonych ząbków czosnku. Poczekać aż mleko ostygnie, przecedzić i wypić. Pół godziny po wypiciu mleka użyć środek przeczyszczający. Po 3 godzinach zrobić lewatywę z 200 ml ciepłej wody.
 • Pić sok z surowej marchwi do 0,5 l dziennie.
 • 200ml buteleczkę napełnić do połowy drobno pokrojoną cebulą, uzupełnić do pełności wódką, odstawić w ciepłe, ciemne miejsce na 12-14 dni. Odcedzić. Używać po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie przed jedzeniem.
 • Efektywnym nieszkodliwym sposobem pozbycia się pasożytów szczególnie u dzieci jest sok z dyni. Pić na czczo po 1 szklance soku wyciśniętego z miąższu, po uprzednim usunięciu skóry.
 • Przez trzy kolejne dni pić pół szklanki soku ze świeżej kapusty.

Robaki u dzieci – naturalne metody na lamblie i owsiki

Do usuwania robaków u dzieci można użyć świeżo obranych pestek dyni. 60 gram pestek ucieramy na papkę i podajemy dziecku 2 łyżeczki na czczo. Po około  5 godzinach dajemy maluszkowi delikatny środek przeczyszczający – najlepiej po konsultacji z lekarzem. Jeśli jednorazowa kuracja nie przyniesie skutku, zabieg można powtarzać przez kilka dni.

Inna metoda? Napar z piołunu. Zalewamy łyżeczkę ziela piołunu szklanką wrzątku, podajemy jedną łyżeczką naparu przed jedzeniem. Większa dawka nie jest wskazana. Napar pomaga wytruć owsiki.

Można wypróbować też inną metodę: połączyć  po 5 gramów takich składników, jak: owoce czarnej borówki, koszyczek rumianku, korzeń omamu. Wszystko wymieszać dodać do łyżki miodu i jeść na czczo, popijając wodą.  Stosować przez 10 dni, zrobić tydzień przerwy i powtórzyć kurację.

Na lamblie dobrze działa inna mikstura. Łączymy:

Ziele piołunu – 30g

Ziele tymianku – 30g

Liść orzecha włoskiego – 30g

Liść szałwii – 30g

Kłącze tataraku – 30g

Z łyżki wymieszanych ziół stosujemy odwar w szklance wrzątku. Podajemy dziecku 3 razy dziennie po 1.2 szklanki między posiłkami przez 10 dni, przez kolejne trzy tygodnie podajemy dawkę o połowę mniejszą.

Wszelkie terapie warto skonsultować z lekarzem. Należy pamiętać, że farmakologiczne metody na pasożyty są często skuteczniejsze i szybsze w działaniu.

Bibliografia:

Michał Tombak, „Jak żyć długo i zdrowo”.

J. Górnicka, „Na zdrowie. Porady dr Górnickiej”

N.A. Croll, „Pasożytnictwo i inne związki”, PWN, Warszawa 1977.

W. Michajłow „Zarys parazytologii ewolucyjnej” PWN, Warszawa 1983.

Doktor Edward Wawrzyniak „Kompendium fitoterapii” – rok wydania 1992

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Aneta Aneta

  ważny temat, dobrze, że o tym piszecie

 2. Marta Marta

  U nas były owsiki….po przedszkolu

 3. kaja kaja

  bezowsikow.pl polecam te strone wszystkim zaiteresowanym owsikami, jest na niej wiele przydatnnych informacji o chorobie, o jej leczeniu lekiem Pyrantelum medana oraz innych waznych aspektach, polecam

 4. geta geta

  Mnie się wydawało, że owsiki to już zamierzchła przeszłość, ale niestety moje dziecko zaraziło się owsikami i okazało się, że owsiki ma pół przedszkola. Szybko podałam dziecku NACHALNA REKLAMA, bo lekarz je polecił jako bardzo skuteczne. Rzeczywiście szybko wytępiłam pasożyty