Tego nie rób babci i dziadkowi swoich dzieci!

Niestety zdarza się tak, że jedna ze stron wymaga częstszych kontaktów, a druga nie chce się na to zgodzić w obawie przed dużą ingerencją. Zdarza się bowiem, że babcia niespełniona jako mama chce odgrywać tę rolę w stosunku do swoich wnuków. Może być tak, że zwyczajnie widzi, że rodzice „nie radzą” sobie i chce pomóc, pokazując to w dość specyficzny sposób…W takiej sytuacji warto zaufać zdrowemu rozsądkowi i jasno postawić sprawę – określając częstotliwość odwiedzin.

6. Nie wymagaj pomocy finansowej

Twoje problemy finansowe są jedynie Twoimi kłopotami. Jeśli rodzice czy teście chcą Ci pomóc, w porządku. Jednak zamiast bezrefleksyjnie przyjmować pieniądze, potraktuj je jako pożyczkę i ustal, w jakim terminie je oddasz.

Jeśli z kolei teście czy rodzice, oferują swoją pomoc finansową bez dodatkowych warunków, dobrze przemyśl, czy ją przyjmować. Niektórzy w ten sposób budują wieczną zależność pod tytułem „to ja ci wtedy pomogłem, a ty teraz tak się odwdzięczasz?”. Jeśli dziadkowie należą do tego rodzaju osób, odpuść sobie. Szkoda Twoich nerwów i wieloletniego wypominania.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jestem mamą. Normalną, nie wpatrzoną przez cały dzień w dziecko, ale myślącą o prawdziwym dobru całej rodziny. Uczę się, jak kochać siebie i innych. Wiem, że mogę to osiągnąć jedynie wtedy, kiedy będę łączyć kilka ról.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ala Ala

    Cała prawda. Mam to szczęście, że moje dzieci mają cudownych dziadków. Zawsze możemy liczyć na ich pomoc w opiece nad dzieckiem, ale nigdy tego nie wykorzystujemy.

  2. Ilamila Ilamila

    Samo życie