Rekordowo tani żłobek – tylko 40 złotych miesięcznie

Rodzice narzekają, że żłobki są za drogie. Tymczasem przykład z Jawornika Polskiego pokazuje, że wcale nie musi tak być. W tej niewielkiej miejscowości rodzice płacą za miejsce w żłobku 40 złotych miesięcznie. W cenie wyżywienie, rytmika, logopeda, gimnastyka korekcyjna. Placówka zapewnia dziesięciogodzinną opiekę dla najmłodszych.Gminie udało się założyć żłobek, sięgając po pieniądze z rządowego programu „Maluch”. Dodatkowo skorzystano z wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego na dwa lata.

Żłobek powstał w dawnej świetlicy opustoszałej szkoły. Miejsc jest tylko osiem, ale to wystarcza, nie ma kolejek, choć wszystkie miejsca od samego początku istnienia żłobka są zajęte.

Przykład z Jawornika Polskiego pokazuje, że nawet małe gminy mogą otworzyć żłobek i że nawet w niewielkich miejscowościach jest na taką placówkę zapotrzebowanie.  Żłobek ułatwia młodym mamom powrót na rynek pracy. Daje również zatrudnienie dwóm opiekunkom, kucharce. Udało się też zagospodarować dawno nieużywane pomieszczenia opustoszałej szkoły.

Jak widać: da się!

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. lila lila

    Super wiadomość, a jednak da się :)

Polecane tematy