Rehabilitantka ostrzega: nie sadzajcie dzieci, gdy nie są jeszcze gotowe!

Doktor Martyna Brychcy, oferująca zajęcia fizjoterapeutyczne dla dzieci, prowadzi stronę FizjoSpot na FB. Kilka dni temu opublikowała post – ostrzeżenie przed biernym sadzaniem dzieci, gdy nie są one jeszcze gotowe. Zamieściła apel, na który odpowiedziało tysiące rodziców.

Oto jej słowa:

Drodzy rodzice proszę nie sadzajcie swoich dzieci jeśli same tego nie potrafią.. to że 5-6 miesięczniak złapie wasze ręce i chce się podciągnąć do góry nie jest informacją ze chce siedzieć…!!!! Zdjęcie umieszczone za zgodą rodziców.

Rehabilitantka ostrzega, że tak małe dziecko nawet jeśli przytrzymane za rączki siada, to nie jest to dla niego odpowiednia pozycja. W wieku 4-5 miesięcy niemowlę powinno leżeć na plecach i brzuchu, a nie siedzieć.

Na sceptyczne głosy odpowiada w ten sposób:

Proszę dobrze wczytać się w rozwój kręgosłupa od noworodka do przyjęcia pozycji spionizowanej.. i chciałabym z tymi sadzanymi osobami porozmawiać w wieku 20-30 lat … jak zaczną narzekać na bóle kręgosłupa i zaczną stać w kolejce na rehabilitacje..

Więcej na ten temat tutaj.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy