Reforma przedszkoli do kosza?

„Rzeczpospolita” donosi, że nie będzie w tym roku zapowiadanych przez premiera oraz minister edukacji narodowej dopłat z budżetu do przedszkoli. Planowano obniżyć od września opłaty za przedszkola oraz poprawić dostępność tych placówek dla pracujących rodziców. Niestety wszystko wskazuje, że to się nie uda.Według „Rzeczpospolitej” decyzja zapadła już 5 marca. Jednak rząd dotąd nie poinformował ani obywateli, ani samorządy o zmianie planów. Zdecydować miał natomiast na rozpisanie nowej ustawy.

A co planowano? W tym roku, o czym głośno mówiono wielokrotnie, do samorządów miała trafić kwota 320 mln zł mająca dofinansować reformę. Pieniądze miały stopniowo zmniejszać opłaty za dodatkowe godziny w przedszkolu (przekraczające wymiar 5 godzin).

Dlaczego to się nie uda? Plany miały zostać zmienione ze względu na Ministra Finansów oraz „brak funduszy”.  Rząd ma wprowadzić zmiany nie 1 września 2013 a 1 września 2014 roku. Jednak czy ta data będzie wiążąca?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy