Ręcznie robione rzeczy dla dziecka – czyli z sercem i niepowtarzalnie

Wizyty w popularnych sklepach z odzieżą dla dzieci mogą rozczarowywać. Z różnych powodów – powtarzalności, bylejakości, niskiej jakości, wysokiej ceny niewspółmiernej do tego, co się w zamian otrzymuje. Można załamywać ręce na banalne wzory, powtarzające się motywy, masowo produkowane rozwiązania. Niektórych irytuje również to, że gdzie by się nie udać – wszędzie to samo. Gdy modny jest określony wzór, możemy wybrać się do dwóch sklepów, to wystarczy, dalsze zakupy nie mają sensu, bo w czwartym i dziesiątym nie znajdziemy nic interesującego…Jeśli nawet się to uda, to cena skutecznie odstraszy…
Nic dziwnego, że coraz częściej jako rodzice szukamy niestandardowych rozwiązań, na przykład ręcznie robionych rzeczy dla dzieci. Wykonanych z sercem i na specjalne zamówienie. Takich, których nie znajdziemy tuż za rogiem.

Ludzie kupią wszystko?

da wanda zdNiektórzy producenci znanych marek wychodzą z założenia, że ludzie kupią wszystko. Dlatego często po kilku latach produkowania odzieży naprawdę dobrej jakości można zobaczyć trend spadkowy. To, co kiedyś było dobre i polecane, z czasem traci już wysoką jakość i staje się przeciętne. Marka już nie jest tak świetna, bo producent zaczyna oszczędzać lub produkuje odzież szybko i niestarannie. Nie każdy użytkownik od razu zauważy zmianę. Inny kupuje, bo się przyzwyczaił, bo wierzy nie temu, co widzi, ale metce.

Czy jest na to sposób? Na pewno tak. Kupować świadomie i porównywać na bieżąco to, co aktualnie proponuje nam rynek.

Dla osób ceniących jakość i niebanalność

Nie jest tak, że odzież, którą znajdziemy w popularnych sklepach jest niegodna uwagi, bo sprawdza się w wielu domach i wielu rodziców właśnie ją wybiera. Jednak tam, gdzie wymagamy wysokiej jakości i wyjątkowości, może się już nie sprawdzać. Niestety bowiem żadna, nawet świetna maszyna nie jest w stanie wyprodukować takiej odzieży jak ta projektowana i wykonywana ręcznie. Produkty hand made mają bowiem coś, czego masowo produkowane rzeczy nie posiadają – duszę.

Można wzbogacić nimi własną szafę…lub wybrać je na prezent.

Hand-made na prezent

Często zastanawiamy się, co kupić dziecku. Zamiast kolejnej plastikowej zabawki może warto sięgnąć po ręcznie wykonaną lalkę – taką jak ubierały i kładły do snu nasze babcie?

Może zdecydujemy się na piękny, kolorowy komin z uroczymi wzorami, który otuli szyję malucha w chłodne dni albo chustę minky – wykonaną z ciepłego, przyjemnego w dotyku materiału?

Być może prześcieradło w kropki lub pościel dwustronna – będzie tym, co nam się szczególnie spodoba?
Pomysłów jest nieskończenie wiele. Tylu ilu projektantów na całym świecie. Każdy pokazuje swoje wyroby na oddzielnych stronach, blogach, tworzy miejsce nie tylko stacjonarne, ale przede wszystkim w internecie, do którego każdy będzie mógł zajrzeć. Dotarcie do każdej z tych stron z osobna jest jednak trudne i przede wszystkim czasochłonne. Dlatego istnieją serwisy, na których projektanci prezentują swoje prace. Dzięki nim na jednej stronie można odnaleźć kilkaset produktów, porównać je i wybrać coś odpowiedniego dla niemowlaka lub starszego dziecka.

Odzież, zabawki i ręcznie robione akcesoria to produkty, które warto mieć. Nawet jeśli nie wypełnią szaf w całości, to świetnie się sprawdzą jako dodatek, coś, co będzie się wyróżniać i co zwyczajnie będzie nam i naszym dzieciom sprawiać szczególną przyjemność – każdego dnia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Jula Jula

    Bardzo lubię takie ręcznie wykonywane rzeczy, często kupuję dla dzieciaków :) Według mnie są trwalsze i piękniejsze

  2. bela bela

    Śliczne ręcznie robione rzeczy dla dzieci znalazłam na Facebook’owym blogu – Babazii :)

  3. Mama bliźniaków Mama bliźniaków

    Dużo rzeczy można kupić, ale te najcenniejsze – gdy zrobimy je własnoręcznie.