Recepta na szczęśliwą rodzinę? Dwie córki

Według badań naukowców, posiadanie dwóch córek to klucz to szczęśliwego, harmonijnego życia rodzinnego. Badacze doszli do takich wniosków po przeanalizowaniu różnych kombinacji rodzinnych.

Okazało się, że dwie dziewczynki w rodzinie są najbardziej skłonne do współpracy i „grzecznej” zabawy. Rzadziej denerwują rodziców, są bardziej ufne i chętne do pomocy.

Na drugim biegunie znalazły się rodziny z czwórką dzieci, a właściwie czterema córkami. Według wyników badań, posiadanie czterech córek niesie za sobą największe ryzyko codziennych konfliktów i stresów związanych z wychowywaniem dzieci. Większość rodziców mających cztery córki informowało, że ich życie jest ciężkie, a jedna czwarta była zdania, że pewne obszary codzienności są niezwykle trudne. Jedna trzecia rodziców przekonywała, że na co dzień mają problemy z organizacją dnia i często czują się bezsilni.

Według naukowców, podwojenie liczby dziewczynek w rodzinie ma znacznie bardziej negatywny wpływ na spokój rodzinny niż podwojenie liczby chłopców. Fakt ten stał się prawdziwym zaskoczeniem dla badaczy.

dwie córki

Oto najlepsze konfiguracje rodzinne, według naukowców:

 1. dwie córki
 2. córka i syn
 3. dwóch synów
 4. trzy córki
 5. trzech synów
 6. czterech synów
 7.  dwie córki i jeden syn
 8. dwóch synów i jedna córka
 9. trzech synów i jedna córka
 10. trzy córki i jeden syn
 11. dwóch synów i dwie córki
 12. cztery córki

źródła:

http://www.telegraph.co.uk/

http://www.dailymail.co.uk/

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy