Reborn wampiry i zombie – jest się czego bać?

Kilkanaście tygodni temu pisaliśmy o lalkach rebornach. Tym razem chcielibyśmy poruszyć ten temat w kontekście nowej mody: tworzenia lalek małych wampirów i zombie tak bardzo podobnych do dzieci, że wręcz upiornych. W Ameryce rośnie w siłę grupa kolekcjonerów lalek umarlaków. Jednak to, co dla jednych jest straszne i niemieszczące się w głowie, dla innych jest interesujące i piękne…A co Wy o tym sądzicie?

reborn vampireReborn – wampiry

Lalki wyglądają bardzo realistycznie, jak żywe niemowlaki, z tym, że wyposażono je w kły, świecące oczy i trupio bladą twarz. Potrafią kosztować nawet 5 000 dolarów za sztukę. Ich twórcy nie mają większych problemów ze znalezieniem kupców…

Trend na reborny-wampiry jest stosunkowo młody. W Stanach Zjednoczonych gości nieco ponad rok. Twórcy upiornych lalek z każdym miesiącem zauważają większe zainteresowanie nietypowymi „zabawkami”. Osoby tworzące je przez wiele miesięcy, z dbałością o każdy szczegół, swoją pasją do „małych potworków” skutecznie zarażają kobiety i mężczyzn z mniejszych i większych miast, rodziców i singli, którzy zamawiają swój „model” i…pozostawiają go w domu.

Pierwsza lalka – dziecko umarłych – powstała przypadkowo rok temu, dla zabawy. Jeden z konstruktorów zmienił typowego reborna, wystawił na aukcji i w kilka minut…sprzedał. Był tak zaskoczony, że postanowił iść za ciosem i tworzyć kolejne modele strasznych lalek. Dzisiaj interes kwitnie. Reborny inspirowane są postaciami kina, osiągają wartość od 650 do 2500 dolarów. Jedną z najdroższych była lalka wprost z „Wywiadu z wampirem”.

W przeciwieństwie do innych kolekcjonerów, tworzących klasyczne reborny, większość pasjonatów „ich mrocznych odpowiedników” nie traktuje „małych potworków” jak własne dzieci, skupia się na zdobywaniu kolejnych sztuk i poszerza kolekcje.

reborn 2Napiętnowani

Twórcy i miłośnicy rebornów-potworów zdają sobie sprawę z kontrowersji, jakie narastają wokół ich pasji. Dlatego starają się nietypowe lalki trzymać w domach i nie wychodzić z nimi do ludzi, by niepotrzebnie nie prowokować.

A Wy, co o tym sądzicie?

reborn 3

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Ewa Ewa

    Paskudztwa. O ile reborny naprawdę podbiły moje serce, tak te wampiry po prostu przerażają…

  2. mama kasi mama kasi

    Strasznie dziwna moda, aż się dziwie, że ludziom przychodzą do głowy takie pomysły…wszędzie wampiry, śmierć, a zaczęło się od głupiego halloween. porażka

  3. bela bela

    Przerażające!!!!