Puzzle „Poznajemy zwierzęta”

Czy jest dziecko, które nie wie, jak szczeka piesek albo jak miauczy kot? Pewnie nie. Już maluszki siedzące w wózkach pokazują paluszkiem psy i wesoło naśladują ich szczekanie. A czy są dzieci, które nie wiedzą jak nazywa się domek, w którym mieszkają psy, albo jak nazywa się miejsce, gdzie mieszkają krowy? Na pewno. A co jedzą ptaszki albo owieczki? Na te m.in. pytania odpowiada polecana przeze mnie gra.

Gra edukacyjna „Poznajemy zwierzęta” składa się z 40 części, ale nie są to takie zwyczajne, normalne puzzle, które tworzą jeden, ogromny obrazek. Z 40 elementów dziecko może ułożyć aż osiem rodzin przeróżnych zwierzątek. W skład jednej rodziny zwierząt wchodzi pięć dużych, kolorowych puzzli: mama zwierzątko, tata zwierzątko, dziecko, miejsce ich zamieszkania i pożywienie. Wśród zwierzaków są owieczki, krowy, konie, pieski, kotki, ptaszki, kurki, a nawet myszki! Maluch poprzez ułożenie puzzli – obrazków dowiaduje się m.in. kto jest mamą i tatą kurczaczka czy źrebaka, gdzie mieszkają te zwierzaki i co jedzą.

Puzzle zostały przetestowane przez dzieci w wieku 26 – 36 miesięcy i zarówno te mniejsze (troszeczkę z pomocą osoby dorosłej), jak i te starsze fajnie sobie z nimi radzą. Gra „Poznajemy zwierzęta” dodatkowo kierowana przeze mnie sprawiła dużo frajdy i młodszym dzieciom, i starszym. Jest świetną okazją do rozwoju słownictwa dotyczącego życia zwierzątek, ale także rozwija wyobraźnię i myślenie. Jeżeli oprócz ułożenia puzzli, zaproponujecie Państwo maluchom, aby jeszcze pokazały, jak mówią czy chodzą ułożone przez dziecko zwierzęta, to również pozytywnie wpływacie na rozwój artykulatorów dziecka oraz ogólną motorykę ciała.

Koszt gry edukacyjnej „Poznajemy zwierzęta” to ok. 27 zł.
Producent – Maxim

 

Polecam!

Jesteś producentem, dystrybutorem tego produktu? Możesz pobrać powyższą grafikę i fragment recenzji, umieszczając je wraz z odnośnikiem u siebie na stronie. W razie pytań prosimy o kontakt - kontakt@sosrodzice.pl.

Dagmara Kalczyńska – pedagog-logopeda, spec. resocjalizacji i profilaktyki społecznej, logorytmik, terapeutka karmienia dzieci, terapeutka dysleksji. Autorka artykułów na temat wychowania i rozwoju dzieci, ekspert na portalach dla rodziców. Doświadczony wychowawca kolonijny. Członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Prowadząca warsztaty dla rodziców (także tych dopiero spodziewających się dziecka) i nauczycieli dotyczące zagadnień wychowawczo – logopedycznych. Obecnie jej praca związana jest głównie z dziećmi do 3 r.ż., mającymi przeróżne problemy rozwojowe (terapeuta mowy) oraz poradnictwem pedagogiczno - logopedycznym. Przeciwniczka smoczków i kubków niekapków. Miłośniczka długich podróży samochodem, polskiego morza, książek, dobrego jedzenia i snu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. MuLka MuLka

    wyglądają na ciekawe…i cena niska :)