Puzzle dla trzylatka – jakie wybrać?

Puzzle nietypowe

Producenci wręcz prześcigają się, by sprostać wymaganiom dzieci i tworzą puzzle, tak by układanki były nie tylko dostosowane do wieku, ale również warunków czy sposobów, w których się je układa.

Przykładowo można spotkać się z puzzlami w formie przestrzennej 3D. Zazwyczaj zawierają one matę (podstawę, którą czasem trzeba ułożyć z puzzli) , na której układa się figurki ludzi, zwierząt lub pojazdów a także budynki, mosty, drzewa.

Farma, puzzle 3D

Farma, puzzle 3D

Puzzle wertykalne natomiast umożliwiają układanie na różnych powierzchniach np. szybie samochodu,wannie czy lodówce. Łatwo je przykleić, co daje dziecku ogromną frajdę, są wielokrotnego użytku, wystarczy lekko zwilżyć je wodą, gdy klej straci swą lepkość. Działają podobnie jak puzzle do kąpieli tylko nie trzeba ich tak  mocno moczyć w wodzie.

Puzzle wertykalne gospodarstwo

Puzzle wertykalne gospodarstwo

Natomiast mały artysta, który, oprócz układania puzzli, lubi również rysować, ucieszy się z puzzli dwustronnych, które pod spodem pierwotnej układanki mają wzór do pomalowania lub składają się z układanki w wersji, gdzie samemu trzeba narysować swój obrazek a potem go ułożyć.

Puzlowanki Malowanki to zestaw 24 i 12-elementowy w białym kolorze, na puzzlach trzeba coś samemu namalować dołączonymi kredkami, ułożyć i w razie potrzeby zmazać dołączoną ściereczką, by na nowo stworzyć inny obrazek.

Puzzolowanki malowanki Sierra Madre

Puzzolowanki malowanki Sierra Madre

A Wasze trzylatki jakie mają puzzle?

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy