Puzzle dla trzylatka – jakie wybrać?

Puzzle piankowe

Puzzle wykonane z pianki są miękkie i dzieci bardzo chętnie się nimi bawią. Jednak zawsze przy zakupie puzzli z tego materiału, trzeba sprawdzić, czy układanki tego typu nie są toksyczne dla dziecka. Na opakowaniu zawsze powinny być umieszczone stosowne atesty (przeczytaj więcej).

Standardowe puzzle piankowe mogą być w formie liczb, literek czy gotowego obrazka, a ich podstawową zaleta jest łatwość w łączeniu elementów, które zwykle dobrze do siebie przylegają.

W sklepie można zakupić nawet puzzle piankowe do kąpieli, które pod wpływem wody przyklejają się do wanny lub glazury.

puzzle do kąpieli

Puzzle do kąpieli Meadow Kids

Puzzle piankowe do kąpieli dostępne są w wielu wersjach np. projektant mody, pojazdy, literki czy miasto.

Komplet zawiera zwykle około trzydzieści puzzli, które potem po kąpieli wkłada się do załączonego woreczka, wiesza przy wannie, by swobodnie wyschły.

Puzzle kartonowe

Puzzli wykonanych z kartonu w sklepach jest mnóstwo. Na początek dla trzylatka wystarczą układanki liczące do 30 elementów np. Trefl maxi 24 (puzzle z motywem ulubionego bajkowego bohatera).

puzzle 1

Puzzle Trefl są dużych rozmiarów, więc spokojnie trzylatek sobie z nimi poradzi.

Ciekawą propozycją są również Misiowe Puzelki Granna, które zawierają 6 układanek po 6 elementów, dodatkowo gdy dziecko jest starsze, można zrobić z nich grę, która z pomocą załączonej kostki oswoi dziecko z liczeniem.

misiowe

Jeśli mamy w domu małego fana układanek i chcemy, by puzzle służyły na dłużej, w sklepach są dostępne puzzle trefl, które zawierają kilka układanek w jednym opakowaniu. Każda z układanek ma różną ilość elementów, w zależności od stopnia trudności. Ceny takich zestawów zwykle są bardziej atrakcyjne niż kupowanie kilku pojedynczych.

puzle bob

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Wioleta 30-letnia mama trzyletniego Wojtusia. Absolwentka studiów pedagogicznych. Z zamiłowaniem pochłania wszelką wiedzę na temat wychowywania dzieci, gotowania oraz dziedzin kosmetyki. Zagorzała zwolenniczka karmienia piersią i jak najczęstszego chwalenia dzieci. Wyznaje zasadę: "Słuchaj dobrych rad, ale postępuj zgodnie z matczynym instynktem".

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy