Przyjęcie ujawniające płeć dziecka

Za oceanem każdy powód do świętowania jest dobry. Tym bardziej obecnie, kiedy model rodziny zmienia się. Rodzi się coraz mniej dzieci, a samo przeżywanie ciąży i pierwszych lat macierzyństwa skupia na sobie zdecydowanie większą uwagę.

W Stanach Zjednoczonych jak i w Europie (raczej jeszcze nie w Polsce) organizowane są przyjęcia, tak zwane gender reveal party, podczas których najważniejszym punktem programu jest ujawnienie płci dziecka. Zazwyczaj przyjęcie takie planuje się na 20 tydzień ciąży, kiedy płeć można potwierdzić w 100%, rzadziej wcześniej: około 12 tygodnia ciąży, kiedy na lepszych aparaturach USG można zidentyfikować płeć maluszka.

tortW internecie oraz na profilach społecznościowych zamieszcza się coraz więcej zdjęć i nagrań z tego typu rodzinnych spotkań.

Na czym polega zabawa? Rodzice proszą, by lekarz nie ujawniał płci dziecka, tylko zapisał ją na karteczce, włożył do koperty. Koperta ta przekazywana jest do cukierni, gdzie przygotowywany jest tort właściwego koloru i w stylu pasującym do płci potomka – standardowo niebieskim lub różowym. Niekiedy zagadka jest jeszcze większa: przygotowuje się tort o klasycznej jasnej polewie, a środek przygotowuje się w wybranym kolorze: wybierając nadzieje różowe lub niebieskie.

By zaskoczenie było jeszcze większe, wielu lekarzy z Wielkiej Brytanii wysyła wiadomość o płci pocztą. Ciasto dostarczane jest do domu i podczas krojenia i kosztowania pierwszego kawałka wszystko staje się jasne…Zwłaszcza dla najbardziej zainteresowanych rodziców..

I jak podoba się Wam ta idea?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Polecane tematy