Przyczyny kolek u niemowlaka

Nie ma wątpliwości, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Ta zasada ma dużo większą skuteczność i jest zdecydowanie praktyczniejsza w stosowaniu niż poszukiwanie coraz nowszych leków oraz naturalnych metod na kolkę.

Warto poznać przyczyny wystąpienia kolki, by rozpocząć walkę z bardzo popularną dziecięcą dolegliwością.

Niedojrzałość układu pokarmowego a kolka

690096_22642269kkIstnieje pogląd, że dzieci rodzą się za szybko, że pierwsze trzy miesiące poza łonem matki to tak naprawdę czwarty trymestr. To dlatego w tym czasie pojawia się wiele niepokojących objawów, niemowlę jest często niespokojne, ma problemy ze snem, z jedzeniem.

Z powodu niedojrzałości układu pokarmowego często dochodzi do zaburzenia motoryki, czego skutkiem jest ból brzuszka, nadmierne gromadzenie się gazów oraz niepokój z tym związany.

Nieprawidłowa technika karmienia a kolka

Karmienie niemowlaka, teoretycznie proste, wymaga podstawowej wiedzy i doświadczenia. Wiele osób porównuje je do tańca, w których dwie strony muszą się dopasować do tempa, kroku i stylu partnera. Nieprawidłowa technika karmienia może skutkować zbyt szybkim wydostawaniem się pokarmu z piersi, wymusza zachłanne picie maluszka, prowadzi do połykania powietrza podczas ssania piersi lub smoczka od butelki.

Alergia na białka mleka krowiego a kolka

Alergia na białka mleko krowiego to najczęstsza i najwcześniej występująca alergia u niemowlaków. Uczulenie najczęściej samoistnie ustępuje między 2 a 3 rokiem życia.

Poza kolkami może objawiać się jako wyprysk na skórze, atopowe zapalenie skóry, biegunka, nudności, niepokój.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. Myszak Myszak

    kurcze kolka to wielka szkoła cierpliwości dla wszystkich rodziców! naprawdę cieszę się, że mamy już ją za sobą.

  2. monika06 monika06

    kolka, bardzo wazny egzamin dla rodzicow, ktory praktycznie kazdy musi zdac!

  3. Mama bliźniaków Mama bliźniaków

    Zgadzam się, kolka to wielka szkoła cierpliwości. W naszym przypadku razy 2:) Nie powiem, że było łatwo, ale uratował nas spokój.