Przewijaki w parku – by rodzicom z małymi dziećmi żyło się łatwiej

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że w publicznych toaletach znajduje się przewijak. Co prawda nadal kontrowersje budzi fakt, czy miejsce do przebrania dziecka powinno być dostępne tylko w toalecie dla kobiet. Mężczyźni narzekają, że gdy brakuje oddzielnego pomieszczenia stworzonego tylko do tego celu, mają problem, by udać się do toalety dla kobiet, gdzie zazwyczaj znajduje się przewijak. Dylematu takiego nie ma na szczęście… w parku. Coraz częściej można znaleźć tam wydzielone ławki z miejscem do przewijania dzieci, dostępne dla każdego. Dodatkowo, oprócz wygodnego przewijania, mają one ułatwiać karmienie maluszka w plenerze.

Ławki altankowe z przewijakiem to coraz częstszy widok. Oprócz miejsca do przewijania, oferują także wygodną przestrzeń do karmienia dziecka. Są tak skonstruowane, by najlepiej służyć młodym rodzicom. Posiadają także śmietnik, który pozwala od razu po przewijaniu, wyrzucić pieluszkę. Wszystko po to, by opieka nad maleńkim dzieckiem w parku było jeszcze prostsza.

Ława do przewijania

Altanka do karmienia i przewijania Park Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Czy uważacie, że takie wydzielone miejsca w plenerze są rodzicom potrzebne? Sprawdzają się?

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 1. Karolina Karolina

  Moim zdaniem są bardzo zbędne, nigdy nie skorzystałam i na pewno nie skorzystam, nigdy też nie widziałam mamy przewijające tam dziecko,za to osoby śpiące tam po alkoholu,stosy potłuczonych butelek i śmieci-tak ja wolę na trawce rozłożyć kocyk lub na ławce po prostu

 2. Kamila Kamila

  Nie powiedziala bym, że są zbędne … Mysle, że pomysł jest dobry… Raz mi się zdarzyło przebierac córkę na trawie bo w pobliżu nie było nawet żadnej lawki

 3. Danuta Danuta

  Ja corke w wozku przewijalam i żadnych przewijakow nie potrzebowalam

 4. Klaudia Klaudia

  Brzydziła bym sie przebrać tam dziecko…

 5. Moocha.pl Moocha.pl

  Oczywiście że zbędne, popieram zdanie poprzedniczki że trzeba uważać na czystość takich miejsc.