Przerwa świąteczna Boże Narodzenie 2019

Już za kilka dni w wielu szkołach rozpocznie się przerwa świąteczna Boże Narodzenie 2019. Ostatnim dniem, kiedy dzieci idą do szkoły jest 20 grudnia. Tego dnia w większości placówek odbywa się wigilia klasowa. Co potem? Dzieci wracają do szkół 2 stycznia. Niektóre mają przerwę aż do 7 stycznia.

Wigilia klasowa

W większości szkół i przedszkoli odbywa się wigilia klasowa/przedszkolna. W tym roku najczęściej planuje się ją na 20 grudnia. Spotkanie przy opłatku trwa 2-3 godziny. Dzieci otrzymują drobne upominki. Dodatkowo w wielu placówkach odbywa się też uroczysty apel. W niektórych organizowane są jasełka i spotkania popołudniowe z rodzicami. Dla dzieci przedszkolnych organizuje się też uroczysty obiad z tradycyjnymi daniami.

przerwa świąteczna Boże Narodzenie 2019

Przerwa świąteczna Boże Narodzenie 2019

Kiedy dzieci kończą lekcje? I kiedy wracają do szkoły? Jak długo trwa przerwa świąteczna na Boże Narodzenie 2019?

Ostatnim dniem nauki w większości szkołach jest 19 grudnia. 20 grudnia dzieci przychodzą do szkoły bez plecaka. Nie odbywają się lekcje, tylko spotkania wigilijne. Do 2 stycznia (lub 7 stycznia) odbywa się przerwa świąteczna. W tym czasie, w dniach pracujących odbywają się dyżury w świetlicy. Można przyprowadzić dziecko i pozostawić pod opieką nauczycieli.

Jak pracują przedszkola? 23-24 grudnia – normalnie, jak w każdy inny dzień. Jednak w wielu placówkach 24 grudnia to dzień, w którym dyżuruje tylko kilka nauczycielek. Większość osób pracujących zachęca się, by dzieci zostawić pod opieką babci, cioci, jeśli oczywiście ktoś ma taką możliwość. W dniach, kiedy rozpoczyna się przerwa świąteczna w przedszkolach przebywa zdecydowanie mniej dzieci, a grupy są zazwyczaj łączone. Podobnie wygląda sytuacja podczas całej przerwy świątecznej. 25-26 grudnia oraz 1 stycznia szkoły i przedszkola są zamknięte.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.