Przenośne wanienki dla niemowlaków

Przenośne wanienki mogą być praktycznym gadżetem: oszczędzającym miejsce w niewielkich łazienkach w bloku oraz ułatwiającym podróżowanie. Producenci starają się odpowiedzieć na oczekiwania rodziców, udostępniając wanienki zajmujące niewiele miejsca. Prezentujemy trzy najpopularniejsze rozwiązania.

puj 2

Przenośna wanna Puj

Większość wanienek dla dzieci ocenia się jako duże i nieporęczne. Tymczasem przenośna wanienka Puj  ma stanowić ciekawą alternatywą dla klasycznych produktów. Za około 40 dolarów (nie znalazłam oferty w polskich sklepach) otrzymamy produkt, który pasuje do każdej łazienki.

Producent przekonuje, że wanienka pozwala zachować dziecku wygodną i bezpieczną pozycję w trakcie kąpieli. Po jej użyciu, można łatwo powiesić wanienkę na ścianie.

Są też oczywiście inne zalety:  wanienka nie wymaga żadnego stelaża, rodzic dzięki niej może zachować wygodną pozycję w trakcie kąpieli, zawsze i w każdych warunkach (także w podróży).

I jak Wam się podoba ten gadżet?

puj_tub_relaxes

 

Flexi_Bath_orange-021-1024x1024-150x150Wanienka składana Flexi Bath

Można ją traktować jako wanienkę turystyczną lub do użytku codziennego. Po kąpieli wanienka składa się do rozmiaru średniej teczki, dzięki czemu można ją przechowywać w każdej łazience.

Wanienka, według producenta, dostosowana jest do użytku od urodzenia dziecka aż do czwartego roku życia. Jednak tak szeroki zakres czasowy wydaje się dość sporym nadużyciem, chyba, że kąpiel potraktujemy jako stanie w wanience. Produkt bowiem jest wygodny w użyciu dla dzieci do maksymalnie roku, potem wanienka może być zdecydowanie za ciasna, zwłaszcza, gdy dziecko jest energiczne (chyba, że po ukończeniu pierwszego roku potraktować wannę jako produkt do użytku awaryjnego, podczas wyjazdu).

Plusem produktu jest korek, który ułatwia korzystanie z wanienki na stelażu i odprowadzanie wody.

Wymiary wanienki:

  • rozłożona 66.5cm x 39cm x 24cm
  • złożona 64cm x 4cm x 24 cm

Produkt dostępny jest na polskim rynku. Cena około 140 złotych. Jak sądzicie? Warto?
https://youtu.be/abE9QFc8erk

wanienkaWanienka Karibu Bebedue

Wanienka Karibu składa się całkowicie na płasko. Dzięki temu, jak informuje producent, polecana jest do małych pomieszczeń oraz sprawdza się w podróży.

Nóżki wanny mają specjalną blokadę. Lepszą stabilność zapewniają antypoślizgowe nakładki.

Wanienka posiada korek zabezpieczający, który zmienia kolor pod wpływem temperatury (można w ten sposób bez zanurzania dłoni, kontrolować temperaturę wody).

Producent zadbał o zaplanowaniu zagłębień w strukturze wanienki na drobne akcesoria.

Wymiary wanienki: długość – 81cm, szerokość – 47cm, wysokość złożonej wanienki – 6cm, wysokość po rozłożeniu – 22cm.

Cena około 165 złotych.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Kobieta, żona, matka. Po krótkim zastanowieniu - właśnie w takiej kolejności. Nie lubi przesady oraz forsowania tylko jednego trendu w wychowaniu.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. goo goo

    my mamy flexi bath. świetne rozwiązanie do małego metrażu. stabilna, pojemna a Zocha nadal się w niej pluska, mimo, że 16 miesiąc minął. zdecydowanie polecam.

  2. beTI beTI

    my kupiliśmy dmuchaną :) zapłaciliśmy całe 15 zł w Auchan (na allegro takie same chodzą po 20 zł) i sprawdziła się rewelacyjnie na wczasach. Jedyna trudność to wylewanie wody, jeżeli ktoś chce całą zawartość na raz wylać, bo dość ciężko się przenosi jeżeli jest wypełniona wodą. Ale można to przecież „na raty” wylewać za pomocą jakiegoś garnuszka :)