Propozycja na wakacje – książki dla przedszkolaków, które uczą

Opowiadania dla dzieci uczą rozróżniać dobro od zła, kształtują pozytywne postawy, dodają odwagi i pozwalają poradzić sobie z podstawowymi lękami. W ciekawy sposób przekazują wiedzę, którą my rodzice często nieudolnie staramy się zaszczepić w dzieciach w formie zakazów i nakazów. Tłumaczą, czym grozi nieostrożne zachowanie i jak zachować się w trudnych sytuacjach. Wśród propozycji można znaleźć takie, które przeznaczone są dla młodszych dzieci oraz te, które z powodzeniem można przeczytać razem z dziećmi w wieku szkolnym.

Klasyczne opowieści dla dzieci – nie tylko do poduszki

Jak się odnaleźć w niesprzyjających warunkach, w której żyją olbrzymy, a my jesteśmy małym „ludzikiem”, dlaczego czasem lepiej wybrać życie bez bogactw, ale z dala od wielu zagrożeń i stresów, czym grozi bycie próżnym? Na te pytania odpowiadają klasyczne baśnie dla dzieci: opowiadania „Mysz miejska i wiejska”, „Szewc i skrzaty”, „Nowe szaty króla”, „Guliwer w krainie gigantów”.
„Opowiadania babuni” to seria trzech książeczek od wydawnictwa Bellona, która proponuje opowiadania oprawione w twardą oprawę i treści napisane dużą czcionką. Z lekturą tej serii można sobie poradzić bez zakładania okularów. Książeczki z wielką przyjemnością poczyta babcia, ale także z lekturą poradzi sobie starszy brzdąc.

Książki spodobają się już roczniakowi (ze względu na obrazki), ze zrozumieniem treści nie będzie miało problemu już trzyletnie dziecko, z którym po lekturze można porozmawiać o przygodach znanych postaci bajkowych.

Klasyczne opowieści dla dzieci | sosrodzice

Przygody Basi, bo z każdej sytuacji jest wyjście

Basia to rezolutna pięciolatka, która poznaje świat i swoimi przygodami pozwala dziecku zrozumieć otaczającą je rzeczywistości. Seria przygód Basi pokazuje spójny świat, nie tylko dzieci, ale dorosłych, z odwzorowaniem szczegółów, wad oraz ograniczeń, które wykazuje otaczająca nas rzeczywistość. Książeczki polecamy dla dzieci od czwartego roku życia.
Przed wakacjami warto szczególnie zajrzeć do książeczek „Basia i biwak” oraz „Basia i upał w Zoo”. Książeczki są oprawione w twarde okładki. Szczególne brawa za ciekawe ilustracje, przygotowane specjalnie na potrzeby serii. Dalekie od tandetnych obrazków tak często wykorzystywanych w książeczkach dla najmłodszych.

Przygody Basi | sosrodzice

Akademia Bezpiecznego Dziecka – bezpiecznie na wakacjach

Przed wyjazdem z maluchem na wakacje warto uczulić dziecko na kwestie bezpieczeństwa, ucząc, jak unikać zagrożeń. Akademia Bezpiecznego Dziecka to seria książeczek opisujących przygody dwóch małych dzieci: Majki i Tomka, którzy wraz z najbliższymi poznają świat i uczą się bezpiecznie w nim funkcjonować.
Na wakacje polecamy szczególnie dwie propozycje „Bezpieczni nad wodą” oraz „Bezpieczni w górach”. Opisujące w ciekawy sposób zasady bezpieczeństwa i dające jasne wskazówki, jak zachować się w sytuacji zagrożenia, a na koniec zbierające wszystkie zasady w punktach i umożliwiające wycięcie specjalnej „legitymacji” wraz ze „znaczkami”, które można wręczyć dziecku. Autorką przygód Majki i Tomka jest Justyna Święcicka: psycholog i autorka wielu nagrodzonych książek dla dzieci i poradników psychologicznych.
Serię Akademia Bezpiecznego Dziecka polecamy dla dzieci od piątego-szóstego roku życia.

Akademia bezpiecznego dziecka | sosrodzice
Dziękujemy wydawnictwu Wilga oraz Bellona za udostępnienie książek do recenzji.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

  1. marta marta

    To właśnie spodobały się te książki.;-]

  2. lune lune

    Świetne propozycje. Ja bym jeszcze dodała „Był sobie szczeniak Ellie”. Piękna historia, dla dzieci i dorosłych według mnie :)

Polecane tematy