Program „Dla Mamy i Maleństwa” aptek Dbam o Zdrowie

Zima dla naszych kieszeni nie jest lekkim okresem. Zwłaszcza jeśli chodzi ilość pieniędzy zostawianych w aptekach. Nawet jeśli nie musimy wykupywać antybiotyków, często sięgamy po różnego rodzaju wzmacniające preparaty czy suplementy diety dla siebie czy dzieci. Dodatkowo okazuje się, iż coraz więcej z nas kupuje w aptece specjalistyczne kosmetyki dla dzieci, których lista zalet jest długa, natomiast największą wadą jest ich cena. Oszczędności w tym temacie warto zatem szukać. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się być program „Dla Mamy i Maleństwa” realizowany przez sieć aptek Dbam O Zdrowie.

dozProgramem skierowany jest głównie do kobiet w ciąży, jak również posiadających dzieci w wieku do lat 5. Można do niego dołączyć zarówno przez stronę internetową, jak i na miejscu w aptece. Ja wybrałam to drugie rozwiązanie. Aby dostać kartę, wystarczyło podać imię i nazwisko, datę urodzenia, oraz datę urodzenia lub planowaną datę porodu oraz adres. Opcjonalnie wypełniało się inne dane (m. in. numer telefonu lub adres mailowy). Przy odbiorze karty otrzymujemy również bezpłatny numer czasopisma „Twój Maluszek”. Kolejne numery (do wyczerpania zapasów) mamy otrzymywać przy kolejnych zakupach po okazaniu karty.

Program oferuje dostęp do atrakcyjnych rabatów – nawet do minus 25% – na wybrane produkty pielęgnacyjne i lecznicze dla mam i dzieci oraz do portalu propagującego specjalistyczną wiedzę nt. zdrowia. W obecnym katalogu zniżki dochodzą nawet do 40%. Na portalu dostępna jest Encyklopedia Leków, Encyklopedia Ginekologii oraz katalog lekarzy i placówek medycznych w całym kraju. Katalog promocyjny, dostępny na stronie internetowej programu lub w aptekach, aktualizowany jest raz na trzy miesiące. Podzielony jest on na kilka części: Zdrowie Maleństwa, Żywienie Maleństwa, Pielęgnacja Maleństwa, Zdrowie Mamy oraz Pielęgnacja Mamy. Ogółem rabatem objętych jest ponad 120 produktów.

Na stronie łatwo można odszukać aptekę DOZ lub inną aptekę realizującą program, najbliższą naszemu miejscu zamieszkania. Na plus zasługuje fakt, iż jest ich całkiem sporo. Niestety- niemal wszystkie z nich znajdują się w większych miejscowościach, co może utrudnić życie mamom z mniejszych miasteczek i wsi.

Dla stałych uczestników programu dla Mamy i Maleństwa organizator oraz partnerzy przygotowali specjalne promocje na produkty i usługi dla rodziców i dzieci.

Partnerem akcji jest  m.in. LuxMed, który  dla członków Programu przygotował atrakcyjne zniżki na Pakiety Szczepień- Zdrowie na 5,  Zdrowie na 5+ oraz Zdrowie na 6, które w rzeczywistości są mini abonamentami medycznymi.

Dla rodziców, którzy planują i tak zaszczepić dzieci szczepionkami skojarzonymi  oraz przeciwko rotawirusom to nie lada oszczędność. Na rocznym pakiecie mogą zaoszczędzić nawet ponad 750zł w porównaniu ze standardowymi pakietami w LuxMedzie. Do tego w cenę abonamentu wliczonych jest 5 wizyt u lekarzy specjalistów (m.in. pediatry, neurologa, urologa, dermatologa czy laryngologa), podstawowe badania laboratoryjne (5 badań), wybrane zabiegi ambulatoryjne (25 zabiegów) oraz zniżka 10% na inne usługi LuxMedu. Minusem są tzw. koszta ukryte. Okazuje się bowiem, iż za każdą wizytę (przedszczepienną i specjalistyczną) należy dopłacić po 20zł. Wtedy okazuje się iż zamiast 550zł, jak jest zamieszczone na portalu, w przypadku najniższego pakietu musimy zapłacić koniec końców 710zł. W katalogu ceny pakietów są już jednak podane ogółem.

Podsumowując- jeśli robimy zakupy w tej sieci aptek i wybieramy konkretne produkty na programie tym można sporo zaoszczędzić. Podobnie jeśli nasze dziecko ma problemy dermatologiczne- na większość specjalistycznych preparatów do pielęgnacji jest zniżka 10-20%. W porównaniu z innymi programami lojalnościowymi propozycja ta wydaje się być naprawdę ciekawa.

Ogólna ocena:

Jestem rehabilitantką zajmującą się kobietami w II i III trymestrze ciąży (terapia mięśniowo-powięziowa) oraz w okresie okołoporodowym. W związku z tym prowadzę od jakiegoś czasu firmę Reh.Mama, działającą na terenie Warszawy. Obecnie sama doświadczam uroków oczekiwania na Córeczkę, co w połączeniu z praktyką zawodową daje mi nareszcie obraz tego, z czym do tej pory zmagały się moje Pacjentki. A łatwo rzeczywiście nie jest :) Jednocześnie wyznaję zasadę, iż ciąża to nie choroba, a bezczynność i bierność to najgorszy wróg kobiety! Od ponad 5 lat pracuję również w Fundacji DOBRZE ŻE JESTEŚ, ukierunkowanej na pozamedyczne wsparcie osób z chorobą nowotworową oraz propagowanie dawstwa krwi i szpiku kostnego.

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.