Prezent na Dzień Ojca – co wybrać?

Już tradycyjnie 23 czerwca będziemy obchodzić Dzień Ojca. To święto szczególne, które zachęca do spędzania razem czasu. Dla jego uczczenia decydujemy się też na prezent na Dzień Ojca. Co ucieszy tatusia starszych i młodszych dzieci? Oto kilka podpowiedzi.

prezent na Dzień Ojca

Dzień Ojca 23 czerwca

Dzień Ojca to święto, które podkreśla ważną rolę taty w wychowaniu dzieci. Niegdyś ta rola była ograniczana do zapewnienia bytu materialnego. Dzisiaj mówi się o niej w szerszym kontekście, dużo istotniejszym. Celem jest zbudowanie dobrej relacji, w której kluczowe jest poczucie wartości i bezpieczeństwa dziecka.

Tata jest bowiem dla dziecka wzorem. Wzorem mężczyzny. Dla chłopca – pierwszym najważniejszym przykładem, jak powinien zachowywać się ojciec dzieci i mąż swojej żony. Dla córki najistotniejsze jest to, jak tata traktuje swoją żonę, a jej mamę. Dziewczynka patrzy na ojca jako na wzór.

Liczne badania psychologiczne potwierdzają, że relacja, jaką tworzą nasi rodzice ma szczególny na nas wpływ. Oddziałuje na nas tak bardzo, że często powtarzamy znany w domu układ w życiu dorosłym. Jeśli z jakiegoś powodu to, co obserwowaliśmy w domu rodzinnym nam nie odpowiada, to całe życie staramy się z zapamiętanym wzorem walczyć. I nigdy go nie powtórzyć.

Niezależnie od naszej życiowej sytuacji – dumy z relacji, jaką tworzyli rodzice czy wręcz przeciwnie – przeszłość towarzyszy nam przez całe życie. Albo dążymy do zbudowania podobnego domu rodzinnego, albo robimy coś wręcz przeciwnego. Zawsze punkt odniesienia jest taki sam – dom rodzinny.

I idealnie, gdy do domu rodzinnego z radością powracamy.

Jaki prezent na Dzień Ojca?

Co kupić na Dzień Ojca?

Nie będzie zaskoczeniem, gdy napiszemy, że nie prezent jest najważniejszy, ale wspólnie spędzony czas. I właśnie bycie razem można potraktować jako upominek.

W zależności od wieku dziecka można iść na lody, na salę zabaw i wspólnie pobawić się, wybrać się na rower i zorganizować piknik. Można pojechać na ściankę wspinaczkową, do parku linowego, zorganizować wyścigi na torze kartingowym, a nawet skoczyć razem ze spadochronem.

Doskonałym pomysłem, nieco sentymentalnym, ale wykonanym własnoręcznie, więc bezcennym może być słoik wdzięczności z krótkimi cytatami lub karteczkami z informacjami, co jest dla nas ważne w relacji z tatą.

Młodsze dzieci mogą przygotować laurkę.

Bardzo popularne są koszulki na Dzień Ojca z zabawną lub uroczą grafiką, napisem. Chętnie kupujemy dedykowane czekolady, kubki, herbaty, a także scyzoryki, czapki, skarpetki, kapcie, etui i inne gadżety.

Niektórzy decydują się na zakup piłki, gra planszówki. W cenie są też praktyczne prezenty – torby sportowe, fartuchy do kuchni, czy zestawy majsterkowicza. Zawsze doskonałym pomysłem jest zakup książki, czy płyty.

Niemniej nie prezent na Dzień Ojca jest najważniejszy, ale pamięć, miłe słowa i uśmiech.

 

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Skonsultuj się z lekarzem.

Jesteśmy tu dla Ciebie. Podejmujemy tematy, które dla nas, Rodziców, są ważne. Miło nam Ciebie gościć na naszej stronie! :) Pozostaw ślad po sobie w komentarzu! Jeśli prowadzisz bloga, chętnie Cię odwiedzimy! :)

Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.